Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Lig'in 13. Hafta maçında Çaycuma ilçe Stadı'nda oynanan Çaycumaspor ile Kilimli Belediyespor maçının uzatma 
dakikalarında istenmeyen olaylar yaşanmıştı. 

Kilimli Belediyespor'un 3-0 önde getirdiği maçta Çaycumaspor oyuncusu Ömer Faruk Kurt, maçın hakemi Soner Harmanbaşı'na saldırıda bulunmuştu. 

Başkan Bozkurt Badminton takımı ile buluştu Başkan Bozkurt Badminton takımı ile buluştu

Yaşanan bu saldırı sonrasında maçın hakemi  Soner Harmanbaşı'da maç tatil etmişti.

Çaycumaspor Kulübü ise Ömer Faruk Kurt'un hakem Soner Harmanbaşı'na  yaptığı saldırı nedeniyle bugün bir toplantı yaparak oyuncuyu süresiz kadro dışı bıraktığını açıkladı.

Ömer Faruk Kurt'u süresiz kadro dışı bıraktıklarını duyuran Çaycumaspor Kulübü şu ifadelere yer verdi: "28.01.2024 Pazar günü oynanan Çaycuma S.K. - Kilimli Bld. Spor müsabakası ve yaşanan olaylar ile ilgili olarak Yönetim Kurulumuz olağanüstü toplanmış ve yaşanan olaylar neticesinde Kulübümüz A Takım oyuncusu Ömer Faruk Kurt'un süresiz olarak kadro dışı bırakılmasına karar verilmiştir .

Çaycuma S.K. olarak kuruluşumuzdan bugüne kadar, Türk Sporunun ve futbolunun gelişmesi açısından, gerek altyapı gerekse A Takım olarak FAIR PLAY mücadelesinde bulunmuşuzdur. Bu anlamda bugüne kadar olduğu gibi,bundan sonraki süreçte de Türk Sporunun en büyük destekçisi olmaya devam edeceğiz."denildi 
Haber: Selçuk Koçaklı