Zonguldak’ın gururu oldular Zonguldak’ın gururu oldular

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 22. Dönem Zonguldak Milletvekili Harun Akın, 0-0 berabere biten Ankaraspor ile Nazilli Belediyespor arasındaki maçın istatistikleri hakkında açıklama yaptı.

Uzun yıllar lisanslı futbol oynadığını, Kulüp yöneticiliği yaptığını hatta Milletvekili olarak TBMM’de kurulan şike komisyonunda görev yaptığını söyleyen Akın, bu yaşına kadar böyle bir futbol maçı istatistik rakamları hiç bir müsabakada görmediğini söyledi.
Bu nedenle Akın, acilen Zonguldak Kömürspor kulüp yönetimi başta olmak üzere tüm Zonguldak bu maçın şike maçı olduğunu ortaya koymak için mücadele vermelidir ifadelerine yer verdi.  
İşte Harun Akın’ın sosyal medya hesabından yaptığı açılama şu şekilde: “Uzun yıllar lisanslı futbol oynadım. Kulüp yöneticiliği yaptım.Milletvekili olarak TBMM’de kurulan şike komisyonunda görev yaptım.İyi bir futbol izleyicisiyim.Bu yaşıma kadar böyle bir futbol maçı istatistik rakamları hiç bir müsabakada görmedim. Ankara’da oynanan bu maç sonucu Zonguldak Kömürspor küme düştü. Acilen kulüp yönetimi başta olmak üzere tüm Zonguldak bu maçın şike maçı olduğunu ortaya koymak için mücadele vermelidir. Nokta.”dedi
Haber: Selçuk KOÇAKLI