Harun Akın, “Seçim kampanyasında sizleri tarafsız yayıncılığınızdan ötürü tebrik ediyorum. Bizleri izleyicileriniz ve okuyucularınız ile buluşturdunuz. Teşekkür ediyorum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belediye Başkan Aday Adaylarından, eski Zonguldak Milletvekili Harun Akın, Halkın Sesi Gazetesi’nde canlı yayın konuğu oldu.

Harun Akın, gazeteciler Burcu Sak ve Sercan Yıldırım’ın sorunlarını yanıtladı.

Açıklamalarına Zonguldak halkının yeni yılını kutlamakla başlayan Harun Akın, ardından büyük madenci yürüyüşüyle ilgili açıklamalar yaptı.

DENİZER’E TEŞEKKÜR

“O günleri yaşamış bir arkadaşınızım. 100 binlerin yollara düştüğü çok şanlı bir gündür. Büyük Madenci Yürüyüşü’nün 33’üncü yıl dönümünde Şemsi Denizer’i anmadan olmaz.” Diyen Akın, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Zonguldak o yürüyüşün ardından gücünü kaybetti. Bu yürüyüş şunu gösterdi ki içeriğinde bu da yatar… Bedel ödenmiştir. “

“SİYASİ HAYATIM ÖN SEÇİMLERLE GEÇTİ”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin almış olduğu ön seçim kararını değerlendiren Harun Akın, şunları kaydetti:

Zonguldak bunu da gördü! Zonguldak bunu da gördü!

“Ön seçim süreçlerini çok kez yaşamış bir insanım. İlk defa 31 yaşında il başkanı oldum. 2014’te belediye başkanlığı adaylığı ile ilgili bir ön seçime girmiştim. 2015’te milletvekilliği ön seçimi oldu yine aday oldum. Siyasi hayatım hep seçimlerle geçti.

Bugün Mithatpaşa ve İncivez’de toplantı yaptık. Unutulmadık. Buna çok mutlu oluyorum. Sorunlar yine aynı. Sorunların hala devam ettiğine üzülüyorum. Benim bu sorunları çözeceğime inancım tam.

Harun Akın'ın açıklamalarına dair tüm detayları videoda izleyebilirsiniz...