Olay, ilçenin Çay Mahallesi Esengin Caddesi üzerinde kalan Koçkan İşhanın 2.'nci katında meydana geldi.

İddiaya göre, ilçeye bağlı Derecikören Köyü'nde ikamet eden M.B. (41), eşinden 5 yıl önce boşandı. Eşine nafaka ödeyen M.B. durumunun kötüye gitmesi üzerine eşine olan borcu ödeme konusunda sıkıntı yaşamaya başladı.

İstihdam sayısı 500’ü buldu! İstihdam sayısı 500’ü buldu!

Boşandığı eşinin avukatı Zonguldak Barosuna kayıtlı bulunan ve işhanının 2.'inci katında ofisi olan Avukat Ayşegül Özcan ve Beyzanur Özmekik'in işyerine çağrılan M.B. buraya annesi F.B. ile geldi. Avukatlar M.B.'ye durumu anlatarak nafaka borcundan doğan borçlarının iddiaya göre M.B.'ye ödeme konusunda yardımda bulundu. Borcun yüksek olmasından dolayı bu duruma itiraz eden M.B., avukatlarla sözlü tartışmaya başladı.

Sözlü tartışma büyüyünce avukatlar M.B.'yi bürosunda uzaklaştırdı. Bu sırada işhanına benzin bidonu ile tedarikli gelen M.B. işyerinden çıktığı sırada benzin ile hem avukatları hem de kendini yakma girişiminde bulundu. Olay yerine daha sonra polis ve Çaycuma Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri sevk edildi.

Avukatın bürosunun önünde elinde benzin bidonu ile bekleyen M.B. olay yerine gelen polisler tarafından ikna çabasına gidildi. Bir süre iknaları reddeden şahıs, avukatın işyerinde asılı olan tabelaları ve lambaları yerinden söktü. Olayın daha da uzaması üzerine takviye kuvvet çağrıldı. İtfaiye ekipleri ise şahsın kendini yakacak durumda olması nedeniyle yangın tüpleriyle hazırda bulundu. Polisler daha sonra şahsı yaka paça alarak karakola götürdü.

Bu sırada avukatların içeride olması nedeniyle avukatlar üzerlerinden olayı uzun bir süre şoku atamadı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak: Bülten