TİP, Karadeniz Ereğli'de saha çalışmalarına devam ediyor.
Seçim çalışmaları kapsamında Hamzafakılı Mahallesi'nde halkla bir araya gelen TİP'in Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Adayı Cihangir Amca ve ekibi, "Mahalle meclisleri" ile sorunları nasıl çözeceklerini belirttiler.
Konu ile ilgili parti tarafından yapılan açıklamada şunlar söylendi:
"Hamzafakıhlı Mahallesi Muhtarlığı'nda Türkiye İşçi Partisi Kdz.Ereğli ilçe örgütü olarak mahalleli ile buluştuk.
Partimizin Kdz. Ereğli Belediye Başkan adayı Cihangir Amca, belediye yönetimine geldiklerinde mahalle meclisleri ile sorunları birlikte nasıl çözeceklerini anlattı.
Her mahallede oluşturulacak Mahalle meclisleri, mahallenin muhtarı, azaları, gönüllü katılım sağlayan mahalle sakinleri, mahallede kurulu demokratik kitle örgütleri, spor kulubü ve vakıflardan oluşur.
Kadınlar, gençler, emekliler, engelliler ve emekçilerin temsiliyetine önem verilir.

KDZ.Ereğli Belediyesi'nde bayramlaşma! KDZ.Ereğli Belediyesi'nde bayramlaşma!


Amaç, mahalle halkının eşitlik ölçüleri içerisinde kentsel hizmetlerden yararlanmalarını sağlamaktır.  Mahallenin sorunlarını saptamak ve öneriler belirleyerek ‘’ Birlikte Üretim ve Birlikte Yönetim ‘’ ilkesinden hareketle mahalle halkının sorunlarından yakınan ve hizmet bekler konumundan çıkarılıp çözümün aktif ve etkin bir tarafı durumuna getirmek ana amaçtır.
Hamzafakıhlı muhtarlığındaki buluşmamızda mahallenin önemli sorunlarını görüştük, çevre kirliliği (derede canlı yaşamının sona ermesi) tarımsal sorunlar ve sanayi bölgesi olması nedeniyle ağır taşıtların başta güvenlik ve gürültü kirliliği yaratarak çevreye verdiği zararlar dile getirildi. Mahallelinin bu önemli yaşamsal sorunlarına bir an önce çözümler bulunmalıdır.
Halkın sağlığı ve güvenliği her şeyin üstündedir. Türkiye İşçi Partisi bu tür sorunları mahalleden alacağı güç ile çözmeye söz veriyor. Birlikte mücadele ve dayanışma ile çözülemeyecek sorun yoktur.
Hamzafakıhlı muhtarı İsmail Altıay'a ve buluşmaya katılan mahalleli yurttaşlarımıza misafirperverlikleri için teşekkür ediyoruz."
Haber: Sercan Yıldırım