3 Kasım'da Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde araç kullanırken yaşadığı rahatsızlık sonrası trafik kazası geçiren Uca'nın şah damarlarının tıkalı olduğu ortaya çıkmıştı.

Son olarak entübe edilen Metin Uca'dan üzen haber geldi. Son dakika haberine göre ünlü televizyon programcısı ve sunucu Metin Uca tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Metin Uca'nın hastalığı ve hayatı, ölüm haberinin ardından gündeme geldi. Geçtiğimiz günlerde Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde geçirdiği kazanın ardından Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınan Metin Uca, yoğun bakımdaydı. Metin Uca'nın kaza sonrası şah damarlarının tıkalı olduğu ortaya çıkmıştı. Anadolu Ajansı'nda muhabirliğe başlayan Uca, "Passaparola" adlı yarışmayla tanınmıştı.

Metin Uca ile yıllarca beraber çalışan Gazetecilik mesleğine Zonguldak’ta başlayan Yazar, Programcı Mustafa Hoş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda acısının ne kadar büyük olduğunu duyurdu.

İşte o paylaşım: “Bir telefon. “Metin’i kaybettik” sonrası çok ağır. Çok. Sokakta haber kovaladığımız yıllar ve “aklımın, gönlümün yarısı” dediği günaydın Türkiye. Sonra iki dost. İki arkadaş. Şimdi büyük bir boşluk. Güle güle metin’im…”

River Mill Parkın sahibi Ertan Civak’tan iyi haber River Mill Parkın sahibi Ertan Civak’tan iyi haber

Halkın Sesi Gazetesi olarak meslektaşımız Metin Uca’ya Allahtan rahmet kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.