TTK işçisi kayıplara karıştı! TTK işçisi kayıplara karıştı!

Kendisini meşhur etmek isteyen Av. Feyyaz Altun hakkında Beykoz Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı. Evinde arama yapılan Altun hastaneye gidişinde “Korkmuyorum” ifadesini kullandı.
Zonguldak Barosu Avukatlarından ve CHP Kadın Kolları Genel başkan Yardımcısı Av. Merve Kır, Av. Feyyaz Altun’a destek vererek, “Laik Türkiye Cumhuriyeti’nde şeriata karşı çıkmak suç değil görevdir. Asıl suç ülkemizi gerici karanlığa sürükleyen şeriat yanlılarındır. Kadınlar laiklikten vazgeçmeyecek. Alışın” dedi.
İstanbul Barosu Stajer Avukatlarından Aslı Nur Çanakcı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Altun ve Kır’a tepki gösterdi. 
İŞTE O AÇIKLAMA: 
“Yani şeriat ne imiş ? İslami kurallar bütünü yani Müslüman olan insanların yaşamlarını idame ettirirken uymaları gereken kurallar. Bu kurallar Laik Türkiye Cumhuriyetine uygulansa keşke demek evet ifade özgürlüğüdür. Bunu arzu eden bazı insanların hayali cennete gitme arzusunun devlet güvencesinde olmasından kaynaklı naif bir düşünce bazılarının ise savaş zamanı kadın nüfusunun artmasının aile yapısını bozma endişesine çözüm olarak 4 kadın helal ayetini bahane ederek harem kurma hayalini gerçekleştirmek için art niyetle fikir beyan edebilir , sempati duyabilir. Bunu anayasal düzeni yıkacak raddede tarikatlaşarak , cemaatleşerek darbe girişimleri ya da devletin bir takım organlarına sızmaya çalışanlar evet SUÇ işlemektedir. Lakin şeriat dendiğinde aklına asr-ı saadet hayali gelen milyonların arzusuna ‘SOKAYIM’ demek en hafif tabirle hakaret suçunu oluşturmuştur. Bir düşünce veya yönetim sistemini istemiyor olmak normaldir fakat bunu istemediğini hakaretle ifade ettiğinde senin düşüncesinin bile kadının köleliği anlamına geldiği yönetim sistemini dayatmaya çalışan insandan ne farkın kalmış oluyor ? O sistemde naif inanç ve Allah rızası alıp cennette sonsuz yaşam hayalini gerçekleştirmek için neden hakaret işitiyor! Kimse şeriat savunuculuğu yapmıyor benim laiklik diye sabit hikayem duruyor sayfamda lakin kendince art niyet ya da naif duygularla şeriat isteyen hiçbir insana SOKAYIM! Demeyi normal karşılayamam bu açık aleni suçtur! Konusu suç oluşturan devletin yönetim şeklimi dini kurallara bağlamak yani rejim değiştirmek olan şeriatla yönetilme isteği eyleme geçilip devlete zarar vermediği sürece SUÇ değildir. Lakin bunu arzu eden insanlara SOKAYIM demek hakarettir! İşin enteresan tarafı düşünce suçluları için hukuki ayıp diyen aynı insanlar eyleme geçilmeden suç sayılmayacak bir düşünceye hakareti meşru olduğu iddiasında gerçekten insan bazen hayret ediyor !”