Mezarlıklar bayrama hazırlanıyor! Mezarlıklar bayrama hazırlanıyor!

Birleşmiş Milletler ’in farklı komitelerinin, simülasyon olarak canlandırıldığı konferans kapsamında; ayrı ayrı komitelerde evrensel konuları ele alan katılımcılar, yoğun geçen 10 ayrı oturum aralarında ise mini bir konser ile birlikte çeşitli atölye ve aktivitelerle eğlenme fırsatı buldular, danışman öğretmenler için LÖSEV yararına Mandala boyama etkinliği düzenlendi.
KEALMUN’24 konferansında yer alan 3 ayrı kriz komitesinde öğrenciler bölgede ilk kez güncel sorunlardan farklı olarak, tarihsel sorunlar, o dönemin karakterleri temsil edilerek yeniden tartışıldı.
Üç gün boyunca süren konferansın kapanış töreninde ise her komiteden mansiyon, en iyi ikinci delege ve en iyi delege ödülü alan öğrencilere belgeleri verilirken, farklı okullardan katılan danışman öğretmen ve öğrencilere katılım sertifikaları takdim edildi. Törende KEAL Okul Müdürü Selçuk ALTIN, katkılarından dolayı KEAL Mezunlar Derneği Başkanı Aykut ATEŞ’e de bir plaket takdim etti.
Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi ev sahipliğinde ve KEAL Mezunlar Derneği desteği ile gerçekleşen KEAL Model United Nations (Model Birleşmiş Milletler) 2024 Konferansı, öğrenci ve öğretmenlerden oluşan 90 kişilik bir ekip tarafından hazırlanırken; organizasyon, komiteler ve alan ekiplerinde bu kişiler görev aldı.

HABER MERKEZİ