İngiltere’de yüksek  lisans yapmak isteyen üniversite mezunu öğrenciler için birçok avantaj ön plana çıkmaktadır.

İlk olarak İngiltere’de yüksek lisans program süresi bir yıldır. 12 ay içerisinde yüksek lisans programına başlayıp tamamlayabilirsiniz. İkinci olarak akademik çalışmalar çok oturmuş ve İngiltere’de hemen hemen bütün yüksek lisans programlarında tez zorunlu bulunmaktadır.

İngiltere’de Yüksek Lisans Yapmak İçin Gerekenler

Alternatifecs olarak yüksek lisans için üniversitelere transkriptleriniz, referans mektuplarınız, niyet mektubunuz, cvniz ile birlikte başvurularınızı yapmaktayız. Okullar sizi kabul edip etmediklerini İngilizce seviye skorunuza bakmaksızın 4- 6 hafta gibi bir sürede söylemektedir. Eğer kabul edecekler ise şartlı kabul vermektedirler.

İngiltere’de Yüksek Lisans Yapmak İçin Nedenler

1.Alanında Profesyonel Olmak:

Lisans eğitiminizden edindiğiniz bilgileri geliştirerek ve seçtiğiniz alanda daha uzmanlaşmış bir şekilde karmaşık konularla ilgilenerek çalışabilirsiniz.

Tutkulu ve başarılı olduğunuz konular hakkında daha fazla bilgi edinebilecek ve kendi ortamınızda anlamlı katkılarda bulunmak için gerekli araçları kazanabilirsiniz.

Alanınızdaki temel alanlara ve zorluklara dalacak ve sorunlara farklı yaklaşımlar öğreneceksiniz. Ayrıca teorik öğreniminizin nasıl kullanılabileceğine dair bir anlayış geliştirebilirsiniz.

2.İlgili Kurs Arkadaşlarınızla Öğrenin

İngiltere’de yüksek lisans yaparken siz ve akranlarınız yaptığınız projelerde daha iyi olmak için çalışıyorsunuz. Motivasyonlu kurs arkadaşlarınızla aynı sorunlara kendi bakış açılarını ve deneyimlerini getirerek öğrenebilirsiniz.

Akranlarınızla birbirinizi geliştirmeye yönelik ve teşvik etmek için sağlam bir çalışma grubu oluşturacaksınız. Ayrıca kurs arkadaşlarınızdan öğreniminizi şekillendirmenize yardımcı olabilecek yeni bilgiler edinebilirsiniz.

3. Maaşınızı ve Kariyer Olanaklarınızı Artırın

İngiltere’de yüksek lisans nitelikleri işverenler tarafından oldukça kabul görmektedir. İyi bir yüksek lisans derecesine sahip olmak, uzun bir süre boyunca baskı altında yüksek seviyede performans gösterme yeteneğinizi gösterir. Ayrıca seçtiğiniz konudaki uzmanlık düzeyinizi gösterir.

Alanıyla ilgili yüksek lisans, iş başvurularında size diğer lisans derecesine sahip mezunlara göre bir avantaj sağlayabilir ve eğer uluslararası bir öğrenciyseniz, İngilter’de yapılan yüksek lisans, Birleşik Krallık'ta yeteneklerinizi göstermenin harika bir yoludur.

Birleşik Krallık verileri, lisans üstü öğrencilerinin düzenli olarak en yüksek istihdam oranına sahip olduğunu ve çalışma çağındaki tüm lisansüstü öğrencilerin yaklaşık %78'inin profesyonel ya da yüksek vasıflı istihdamda olduğunu göstermektedir.

4. Araştırma Fırsatlarını Açın

İngiltere’de yüksek lisans dereceleri derslere odaklanırken, üniversitede okuduğunuz zaman sizin için araştırma fırsatlarının da kapısını aralayabilir.

Yazılı ödevlerinizi tamamlamak için yine ikincil araştırma yapmanız ve bulgularınızı uygun şekilde kullanmayı öğrenmeniz gerekecektir. Bazı kurslar ayrıca akademik araştırmanın nasıl bir şey olduğuna dair size fikir verecek şekilde bir mini tez de içermektedir.

5. Yeni Şehir ve Yeni Tecrübeler

İngiltere’de yüksek lisans için çalışmak şehirleri ve hatta ülkeleri değiştirmek anlamına gelebilir. Kariyer yolunuzla birlikte bir ortam değişikliği istiyorsanız bu, her ikisini de denemek için harika bir fırsat.

Uluslararası bir öğrenciyseniz, farklı bir ülkede okumak size hem muhteşem yaşam deneyimleriyle hem de harika bir yeterlilikle mezun olma şansını verir.

6. Araştırma Derecesinden Daha Çok Yeteneğe Dayalı

İngiltere yüksek lisans dereceleri uzun vadeli bir araştırma projesi veya tezinden ziyade öğretme yoluyla öğrenmeye odaklanır. Kurs çalışmaları ve değerlendirmeler pratik bilgi ve becerilerinizi geliştirmeye yöneliktir.

Yani bir Yüksek Lisans için eğitim aldığınızda bilginizi genişletebilir ve kariyer yolunuza veya iş yerinize doğrudan aktarılabilecek becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Ayrıca, değerlendirmeleriniz ve sunumlarınız aracılığıyla daha fazla uzmanlığınızı pratik senaryolara uygulamayı da öğreneceksiniz.

7. Yeni Bir Kariyere Yönelin

Yeni bir kariyere yönelmeye karar verdiyseniz, İngiltere yüksek lisans kendinizi bir sonraki adıma hazırlamanın mükemmel bir yoludur.

İngiltere yüksek lisans için eğitim almak istediğiniz alanda genellikle lisans derecesine ihtiyacınız yoktur. Lisans yeterliliğine sahip olmak başvurunuzda yardımcı olabilir ancak mutlaka gerekli değildir.

Kazanacağınız bilgi ve becerilerin yanı sıra, yeni alanınızdaki insanların tanıyacağı bir yeterlilikle ayrılacaksınız. Dolayısıyla iş pozisyonlarına başvurmaya geldiğinizde, yüksek lisans dereceniz işverenlere bilgi ve uzmanlığınıza güven verecektir.

Mevcut becerilerinizin ve istihdam deneyiminizin yanı sıra, yüksek lisans dereceniz sizi potansiyel işverenler için çekici bir aday haline getirebilir.

8. Ağ Oluşturma Fırsatları

İngiltere yüksek lisans için eğitim aldığınızda, alanınızdaki en iyilerden bazılarından ders alacak ve kanıtlanmış uzmanlığa ve kapsamlı akademik ve mesleki deneyime sahip akademisyenlerin yanında çalışacaksınız.

Genellikle konuk konferanslar, konferanslar ve diğer konuşma fırsatları da vardır; böylece sektör uzmanlarından bilgi alabilirsiniz. Ayrıca önemli konularda ağ kurma ve onların fikirlerini seçme fırsatına da sahip olacaksınız.

9. Mesleki gelişim

Zaten tutkulu olduğunuz bir kariyer veya sektördeyseniz, Yüksek lisans derecesi size harika bir mesleki gelişim fırsatı sunar.

Kariyer ilerlemenizi hızlandırmanın harika bir yoludur. Alanınızdaki en son akademik gelişmelere erişebilecek ve işyeri becerilerinizi yeni teorik ve pratik ortamlarda uygulayabileceksiniz.

ERDEMİR Kurban Bayramını kutladı ERDEMİR Kurban Bayramını kutladı

İngiltere’de Yüksek Lisans Yapma Süreci

 

İngiltere’de yüksek lisans süresi ilk 9 ay boyunca yarı yarıya eğitim alınır. 3 ay yaz tatili süresi boyunca tez yazılmaktadır. Eğer tez yazılamaz ise üniversiteler postgraduate diploma verir. Bunun dışında birçok üniversitede hem GMAT, GRE gibi skorlara ihtiyaç duyulmaz hemde bu üniversitelere başvuru yaparken elinizde ingilizce seviyenizi belirleyen sınav sonucunuzun olması gerekmez. Çünkü üniversitelerde şartlı kabul bulunmaktadır.

Haftada 20 saat çalışma izni bulunmaktadır. Tatil günlerinde haftalık 40 Saat çalışma izni bulunmaktadır.Yüksek lisans programınız bittikten sonra 2 sene daha İngiltere’de yaşama ve tam zamanlı çalışma imkanı bulunmaktadır. Üniversiteden mezun olmadan başvuru yapıp ön kabul alma şansı mümkün olacaktır. Böylece zaman kaybetmeden mezun olur olmaz yüksek lisans programına başlama fırsatı mümkündür.

Alternatif Yurtdışı Eğitim ile İngiltere'de Yüksek Lisans

 

Alternatif Yurtdışı Eğitim olarak, İngiltere'de yüksek lisans yapmak isteyen bireylere kapsamlı danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Uzman ekibimiz, size en uygun programı seçmenize, başvuru sürecinde size yardımcı olmaya ve vize alma işlemlerinizde rehberlik etmeye hazırdır.

●    Kişiye Özel Danışmanlık: İhtiyaç ve ilgi alanlarınızı analiz ederek size en uygun programı bulmanıza yardımcı oluyoruz.

●    Başvuru Desteği: Başvuru belgelerinizi hazırlamanızda ve gerekli işlemleri tamamlamanızda size destek oluyoruz.

●    Vize Danışmanlığı: Vize başvuru sürecinde size rehberlik ederek vize alım şansınızı artırıyoruz.

İngiltere'de yüksek lisans yapmak, kariyerinizde ilerlemeniz ve global bir bakış açısı kazanmanız için ideal bir yoldur. Alternatifecs ile birlikte bu eşsiz deneyimi yaşamak için harekete geçin!

Alternatifecs ile İngiltere'ye Ulaşın, Geleceğinizi Şekillendirin!

https://alternatifecs.com/ingiltere-yuksek-lisans/

                                                                   

Editör: Eren Aşkar