Zonguldaklılar Süper Kupa'da! Zonguldaklılar Süper Kupa'da!

Kilimli Belediyespor’un şampiyon olarak Bölgesel Amatör Lig’e yükseldiği Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Lig’de gözler şimdide play-off karşılaşmalarına çevrildi.  
Gelikspor’un play-off’lardan çekilmesi nedeniyle Devrek Belediyespor oynamadan iki maçtan da hükmen galip sayılarak adını finale yazdırdı.  


Play-off’un diğer karşılaşmasında ise Yenimahallespor ile Mavi Şimşekspor karşı karşıya gelecek.  Çift maç eleme usulüne göre oynanacak olan müsabakanın ilk ayağı 20 Nisan Cumartesi  saat 15.30’da Şehit Vefa Karakurdu’nda oynanacak. 


Zonguldak İl Hakem Kurulu Yenimahallespor ile Mavi Şimşekspor arasındaki maçın hakemlerini ise açıkladı.  Bu zorlu mücadeleyi Zonguldak’ın  başarılı C Klasman Hakemi Hakan Ergin yönetecek. Ergin’in yardımcılıklarını ise Melih Kaya ve Murat Kaskun yapacak.  Maçın gözlemcisi ise Erol Pesen olarak açıklandı.  


Her iki maçta üstünlük sağlayan iki takımdan bir finalde Devrek Beledeyespor’un rakibi olacak.  
Finali kazanan takım ise play-off şampiyonu olarak Bölgesel Amatör Lig’i en az puanla bitiren Kdz. Ereğli Belediyespor yada Alaplı Belediyespor’dan biriyle play-out maçı oynayacak. Mücadeleyi kazanan takım ise 2024-2025 sezonunda Zonguldak’ı BAL’da temsil edecek.   
Haber: Selçuk KOÇAKLI