AK Parti'den 2100 konutluk kentsel dönüşüm hamlesi AK Parti'den 2100 konutluk kentsel dönüşüm hamlesi

Kastamonu Üniversitesi Bozkurt Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı Öğretim Görevlisi Nuray Demiralp’in yürütücülüğünü yaptığı “İtfaiyecilerde Elektrokardiyografik Tepkiler ile Miyokard İskemisi Arasındaki İlişkinin İncelenmesi; Egzersiz Testi Uygulamaları” başlıklı proje, TÜBİTAK 1002-B Acil Destek Modülü çerçevesinde kabul edilerek, destek almaya hak kazandı.
Öğretim Görevlisi Nuray Demiralp’in yürütücü olarak yer aldığı projede Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesinden Dr. Öğretim Üyesi Serdar Akyel, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinden Prof. Dr. Ahmet Öztürk araştırmacı olarak yer alırken; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hürmüz Koç danışman olarak görev alıyor. Desteklenen projede, Kastamonu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Antrenörlük Eğitimi Anabilim Dalı Yüksek Lisans öğrencisi Kemal Demiralp kursiyer olarak yer alıyor.
TÜBİTAK Acil Destek Modülü ile acil veya öngörülemeyen durumlarda ortaya çıkabilecek sorunların giderilmesine yönelik olarak hazırlanacak veya halihazırda sürdürülmekte olan bir araştırma çerçevesinde ihtiyaç duyulan tamamlayıcı nitelikteki araştırma materyali ve veriye erişim vb. desteklerin talep edileceği proje önerilerinin, daha hızlı bir değerlendirme sürecine tabi tutularak desteklenmesini sağlanıyor.
Kastamonu Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, projeyi hazırlayan öğretim görevlilerine teşekkür edilerek, çalışmalarında başarı dilendi.

iha