Belediye Meclis Üyesi Adayı Yiğitcan Yıldırım tarafından İncivez Mahallesi’nde organize edilen gençlik buluşmasına, İl Başkanı Erdal Gülay, Bölge Koordinatörü Yavuz Erkmen, Belediye Meclis Üyesi Adayları, İl Genel Meclis Üyesi Adayları ve il yöneticileri katıldı. 

Gençler; İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Kaya Adanır ve beraberindeki, İYİ Parti heyetini davul zurna ve köçekle karşılandı. Kaya Adanır, Erdal Gülay ve Yavuz Erkmen gençlerle karşılıklı oynadı.

Gençlik buluşmasında ilk olarak Belediye Meclis Üyesi Adayı Yiğitcan Yıldırım konuştu, ‘verdiği sözleri 5 yıldır tutmayan bir Belediye Başkanı, şimdi utanmadan çıkmış yeni sözler veriyor’ diyen Yıldırım, ‘gençler olarak Zonguldak’ın kötü yönetildiğini düşünüyoruz’ dedi.

İYİ Parti Zonguldak Belediye Başkan Adayı Kaya Adanır’ın gerçekleştirdiği gençlik buluşmasında “Tek derdimiz Zonguldak’dır. Modern ve yaşanılabilir bir Zonguldak inşa edeceğiz. Adil olacağım, herkese eşit olacağım” mesajı verdi.

İŞTE ZONGULDAK BELEDİYESİ'NİN BORÇ LİSTESİ İŞTE ZONGULDAK BELEDİYESİ'NİN BORÇ LİSTESİ

İYİ Parti Bölge Koordinatörü Yavuz Erkmen ise gençlik buluşmasında şunları söyledi; “Beş yıldır bu şehirde  hiçbir şey değişmedi, gençlerin yaşam konforlarında hiçbir değişiklik yaşanmadı. Adayımız Kaya bey Belediyecilik konusunda oldukça deneyimli. Bu şehrin İYİ’lere ihtiyacı var. Kaya Bey’in çok güzel projeleri var, hep birlikte Zonguldak’ı gençlerle birlikte yönetelim.” dedi

Sohbette gençlere yönelik projelerini de anlatma imkanı bulan İYİ Parti Zonguldak Belediye Başkan Adayı Kaya Adanır;
“Meslek kurslarıyla her yaştan Zonguldaklıya yeni beceriler kazandırma ve şehrimizin istihdamını büyüteceğiz. Gençlerin meslek ve iş edinmelerinin önünü açacağız” 

“Türkiye’nin eğitimde en büyük sorunlarının başında gelen üniversite öğrencilerinin barınma sorununu çözüm bulmak için öğrenci evleri inşa edeceğiz. Öğrencilerimizin kayıt dönemlerinde yaşadıkları başta barınma olmak üzere diğer problemleri çözüme kavuşturulacaktır.” 

“Genç Kültür Kart Projesi ile şehrimizde ikamet eden veya şehrimize eğitim amacıyla gelen üniversite öğrencilerimizin sosyal, kültürel, eğitsel ve sportif faaliyetlere katılımı ve ilgiyi arttırmak amacıyla şehrimizle üniversitede okuyan gençlerimizi buluşturacağız. Gençlerimiz şehrimizde düzenlenecek olan sosyal sorumluluk projelerine katılım göstererek puanlar toplayacak ve bu puanları tiyatro konser, spor, eğitim harcamalarında kullanabilecekler. Aynı zamanda bu uygulama ile başta belediyemizin iştirakleri olmak üzere sisteme dâhil edilecek çeşitli sektörlerdeki işyerlerinden indirim hakkından faydalanabileceklerdir.” dedi

Adanır ve kendisine eşlik eden İYİ Parti heyeti, gençlerle hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Haber: Aytaç Öztürk