İmar yolsuzlukları ve usulsüzlükleriyle Zonguldak’ın önde gelen ilçesi Kozlu’da her yeni günde bir imar vurgunu olayı yaşanıyor.
Kozlu Taşbaca mahallesinde imarı dahi olmayan ve kaçak olarak inşa edilen iki villayı kimse görmüyor. Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve uydudan imarla ilgili her detayı incelediklerini söyleyen Zonguldak Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Şenol Ayyıldız da görmüyor.
YANDAŞA PEŞKEŞ Mİ?
Villa inşaatlarını yapanların AK Parti’ye yakın kişiler olduğu ve bu yüzden kaçak villa inşaatına Belediye, Çevre ve Savcılığın görmezden geldiği iddia ediliyor. Mahalle sakinleri kendilerinin bir istinat duvarı dahi belediyeden izin almadan yapamadıklarını ancak herkesin gözü önünde kaçak villa inşaatı yapıldığını ve kimsenin de olaya müdahale etmediğini ifade ettiler. Kaçak villa inşaatını yapanlar hakkında “İmar Kanuna Muhalefet” suçundan Kozlu Belediyesi ve Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünün dava açması gerektiğini ve inşaatın bir an önce mühürlenerek durdurulması gerektiğini söyleyen mahalle sakinleri, İnşaatın hafriyatının da çevreye gelişi güzel bırakıldığını söylediler.
İddialarla iliği Kozlu Belediyesi ve Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünün bu kaçak villalar ile ilgili ne yapacağı kamuoyunda merak ediliyor.

Dökmeci, Özel Yüreklerle buluştu Dökmeci, Özel Yüreklerle buluştu