Bartın Belediyesi, kent merkezinde 10 cm’yi bulan kar yağışına karşı teyakkuza geçti. Meteoroloji’nin uyarıları ve kar yağışının başlamasıyla birlikte harekete geçen ekipler, şehir merkezi, ana arterler ve hastane yollarında kar küreme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Çalışmalar kapsamında 2 greyder, 1 loder, 12 kepçe, 2 tane otomatik tuzlama bıçaklı kamyon, 1 adet bıçaklı kamyon, 1 adet manuel tuzlama kamyon ve 400 personel sahada görev yapıyor. Şu ana kadar şehirde önemli bir olumsuzluk yaşanmadı.

Kar yağışının başladığı ilk anadan itibaren sahaya inen Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu ve Belediye Başkan Yardımcısı Emre Önder, yapılan çalışmaları yakından inceledi. Başkan Fırıncıoğlu, saha incelemelerinin ardından Bartın Belediyesi Acil Hizmet Merkezi (BAHMER)’nde devamlı olarak çalışmaları koordine etti.


Bartın merkezde yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelere de kaldırım temizliği yapılıyor. 400 kişilik ekiple cadde ve bulvarlarda kar küreme ve tuzlama çalışmaları yapan ekipler vatandaşların yoğun olarak kullandıkları kaldırımları temizliyor.


Belediye Başkanı Fırıncıoğlu, “Kar yağışının başlamasıyla birlikte ekiplerimizi sahaya yönlendirerek çalışmalarımıza start verdik. Vatandaşlarımızın herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Bartın Belediyesi Acil Hizmet Merkezi (BAHMER)’ne ulaşan bir ihbar olursa da gerekli müdahaleleri yapıyoruz. Sokak hayvanlarımız için de mama desteği sağlıyoruz. Olumsuz bir durum yaşanmaması için Bartın Belediyesi olarak 7/24 sahadayız” dedi.

Zehir tacirlerine darbe! 4 gözaltı! Zehir tacirlerine darbe! 4 gözaltı!

Bartın Özel İdaresi ÖZKARKOM ekipleri de tüm araç gereçleriyle çalışmalarını sürdürüyor. Ulus’ta 26, merkeze bağlı 8, Amasra’da 5 ve Kurucaşile’de 7 köy yolu ulaşıma kapandı. Ekiplerin gün içinde tüm yolları ulaşıma açması bekleniyor.

Kar yağışı ve buzlanma, kazalarını beraberinde getirdi. Bartın-Çaycuma karayolunun Polisevi mevkiinde bir kamyon, yoldan çıktı. Orta refüjü aşarak karşı yola çıkan kamyon, trafiği olumsuz etkiledi. Kaza nedeniyle bir süre ulaşım tek şeritten verildi. Kamyonun çekilmesiyle karayolunda ulaşım da normale döndü.

Bartın’da kar yağışı etkisini yitirdi. Meteorolojik verilere göre şehirde 3 gün hava parçalı çok bulutlu geçecek. Hava sıcaklığı ise geceleri -3 dereceye kadar düşerken gün içinde 3-4 derece civarında olacak.

Haber Merkezi