Zonguldak Kdz. Ereğli'de D-010 karayolu üzerindeki Yumurtakayalıkları mevkiinde 09.09.2023 tarihinde arkadaşlarıyla kamp yapmak maksadıyla giden Bartu Can isimli şahsın cansız bedeni, 10.09.2023 günü saat 08.30 sıralarında kamp alanının yaklaşık 50-60 metre ilerisinde bulunmuştu.

35 yaşındaki kadın canına kıymak istedi 35 yaşındaki kadın canına kıymak istedi

Yapılan ilk incelemede, şahsın ateşli silahla öldürüldüğü tespit edilip, olayın aydınlatılması için Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı tarafından JASAT (Jandarma Dedektifleri), İstihbarat, Siber, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri emrinde görevli personelden oluşan bir çalışma grubu oluşturulmuş ve gerekli çalışmalara başlanmıştı.

Yaklaşık altı ay süren saha araştırması, 22.543 araca ait KGYS/PTS kayıtları, güvenlik kamerası incelemeleri ve alınan tanık beyanları sonucunda, cinayetin işlendiği bölgede olayın meydana geldiği saatlerde K.A. ve M.Ö. isimli şahısların alkol aldıkları tespit edilip, bu doğrultuda, Cumhuriyet Başsavcılığının talimatlarıyla K.A. ve M.Ö. isimli şahıslar 04.03.2024 tarihinde yakalanarak gözaltına alındı. 

Şüpheli şahıslarla yapılan görüşmeler ve alınan ifade beyanlarına göre, K.A. isimli şahıs, M.Ö. ile birlikte alkol aldıkları sırada maktul B.C.’ın yanlarına geldiğini, aralarında çıkan tartışma sonucunda K.A.'nın yanında bulunan ruhsatsız tabanca ile ateş ederek B.C.'yi öldürdüğünü ve olayda kullandığı suç aleti olan tabancayı bölgede bulunan dereye attığını itiraf etti.

Adli Makamlara sevk edilen M.Ö., Adli Kontrol Şartıyla serbest bırakılırken K.A. ise tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

HABER MERKEZİ