Bartın'da üniversite okuyan Bafra Yeşilyazı Mahallesi'nden Kerem Yanık, üniversite öğrenimi için gittiği Bartın'da geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralanmış, hastanede tedavi altına alınmıştı. Yaşam mücadelesini kaybeden Kerem Yanık, Yeşilyazı Mahallesi'nde bugün defnedildi.

Zonguldak'tan Bartın istikametine seyir halinde bulunan, sürücüsü belirlenemeyen 55 AIL 526 plakalı hafif ticari araç ile kavşaktan Kozcağız Beldesi istikametine dönmeye çalışan ve sürücüsü henüz belirlenemeyen 74 AZ 841 plakalı otomobil Bartın Terminal Kavşağı'nda çarpıştı.

Sörf yapan şahıs ekipleri harekete geçirdi! Sörf yapan şahıs ekipleri harekete geçirdi!

Savrulan hafif ticari araç, önce refüje, ardından ise elektrik direği ve tabelalara çarparak devrildi. Hafif ticari aracın sürücüsü ve yanında bulunan bir kişi araç içerisinde sıkıştı. Kaza ihbarının ardından bölgeye çok sayıda polis, 112 sağlık ekibi ve itfaiye ekibi sevk edildi. Yürütülen çalışma ile sıkışan 2 kişi kısa sürede araçtan çıkarıldı. Sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan yaralılar, ambulansla Bartın Devlet Hastanesi'ne gönderildi. Kazanın ardından yolun tek şeridi ulaşıma kapanırken, trafik tali yoldan verildi. Kaza sonrası devrilen ticari aracın tekerlek, tampon gibi yola ve refüje savrulan parçaları; yıkılan direk, zarar gören refüj ve trafik tabelaları olay yerinde savaş alanını andıran görüntülere neden oldu.

Hastaneye kaldırılan yaralılardan Bafralı Kerem Yanık'ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenilmiş ve 10 gündür hastanede yoğun bakım servisinde tedavi altına alınmıştı. 10 günün sonunda yaşam mücadelesini kaybeden Yanık, 1 Nisan pazartesi ikindi namazına müteakip Yeşilyazı Mahallesi'nde defnedileceği öğrenildi.