Bayram öncesi baklavanın tadı kaçtı! Bayram öncesi baklavanın tadı kaçtı!

Kedi kumları, kedilerin tuvalet ihtiyaçlarını giderdiği bir alan olduğundan dolayı doğru kedi kumlarının kullanılması önemlidir. Yeni kedi sahibi olanların kedi kumunu temizleme periyotlarına dikkat etmesi gerekir. Zaman içerisinde kedinin tuvalet alışkanlıklarına göre periyodik temizleme ve yenileme alışkanlığı oturacaktır.

Kedi Kumu Temizliği Neden Önemlidir?

Kedi kumunun düzenli temizlenmesi hem kedinin sağlığı hem de evin hijyeni için önemlidir. Diğer evcil hayvanlara göre kediler belki de hijyene ve temizliğe en çok dikkat eden hayvanlardır ve çoğu kedi, temizlenmeyen bir kuma tuvaletini yapmak istemeyecektir. Bu nedenle kumun sürekli yenilenmesi gerekir. 20 lt kedi kumu gibi büyük ebatlı kumların hazırlanmasının nedeni de kullanım sıklığıdır.  Ayrıca temizlik konusunda oldukça hassas canlılar olması nedeniyle kediler kumlarının temiz olmaması durumunda uygun gördükleri başka yerlere tuvaletlerini yapma eğilimi gösterebilir.

Günlük Kedi Kumu Bakımı

Kedi kumunun günlük bakımı, kedinin tuvalet alışkanlıklarını korumak ve koku oluşumunu engellemek için gereklidir. Günlük olarak kumdan topaklanmış atıklar mutlaka temizlenmelidir. Ardından kumun durumuna göre üzerine ekleme yapılması ya da tamamının değiştirilmesi de gerekebilir. 20 lt kedi kumu, bu günlük temizlik için ideal bir seçenektir. Çünkü geniş paket sayesinde sürekli kum almanız gerekmez ve uzun bir süre kum ihtiyacınızı karşılar.

Her ne kadar günlük temizlik önemli olsa da kedi kumunun haftalık olarak tamamen değiştirilmesi önerilmektedir. Bu, kumun tazeliğini korumanın yanı sıra, bakteri ve kötü koku oluşumunu önler. Böylece yine sağlık ve hijyen sağlanabilir. Kedi kumu 20 lt olarak satılan paketlerden evde bulundurulması, daha ekonomik olacaktır. böylece hemen yenileme yaparak kedinizin tuvalet alanını temizleyebilirsiniz.

Neden 20 lt Kedi Kumu Kullanılmalı?

20 lt kedi kumu, uzun süreli kullanım ve ekonomik açıdan avantajlar sunar. Büyük hacmi sayesinde sürekli kedi kumu alınma gerekliliğini ortadan kaldırır.  Sürekli artan fiyatlardan etkilenmenizi de engelleyecek kedi kumu 20 lt için kaliteli markaların üretimleri tercih edilmelidir. Türkiye’de kedi kumu 20 lt seçeneklerini en uygun fiyatlarla sunan petpal.com.tr sitesine giriş yaparak hemen en çok satan kedi kumu çeşitlerini inceleyebilir ve diğer kedi sahipleri gibi 20 lt kedi kumu siparişinizi verebilirsiniz.