Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol, Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı İsmail Üstünyer, Zonguldak Belediye Başkan Adayı Cem Dereli, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü kapsamında Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti(ZGC)’yi ziyaret etti.

Ziyarette, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık ve gazeteciler hazır bulundu.

Başkan Akbıyık; ‘2,5 aylık bir süre var’

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti(ZGC)Başkanı Derya Akbıyık, “10 Ocakla ilgili siyasi partiler bizleri ziyaret ediyor. Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol ve Belediye Başkan Adayı Cem Dereli başkanımız bizlerle. Saadet Partisine hoşgeldiniz diliyoruz. 2,5 aylık bir süre var. Sayın başkandan açıklamalar alacağız. Bugün adaylıklar neticelendi. Hoşgeldiniz diliyoruz”dedi.

Bakan Adayı Cem Dereli; ‘İyi bir heyecanımız var’

Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Cem Dereli, “Tekrar teşekkür ediyoruz. Burası bizim evimiz gibi oldu. Düzenli olarak değerli basın mensuplarıyla birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz. Çalışan Gazeteciler gününü kutluyorum. Sizler zor şartlarda görev yapayorsunuz. Allah hepinizden razı olsun. Zonguldak siyaseten ticaretten zor bir şehir. Sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Her gün yanınızdayız. Dün Allah nasip etti, Genel Başkanımız bizleri Zonguldak Belediye  Başkan Adayı olarak açıkladılar. Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı olarak ilk ziyaretimizi sizlere yaptık. Sizleri tanıyorum. Seçimden sonrada ilk  Zonguldak Gazeteciler Cemiyetini ziyaret edeceğiz. İyi bir heyacanımız var. İnşallah Zonguldak bizler sizler için iyi olur. Allah nice nice sağlık sıhhat versin”diye konuştu.

Dereli; ‘Gönüllere girdikten sonra oylara talip olacağız’

Gönüllere girdikten sonra oylara talip olacaklarını ifade eden Başkan Adayı Dereli, “
28 Ocak’da Genel Merkezimizde Ankara’da İl ve İlçelerde tanıtımı olacak. Zonguldak’ta tanıtım lansmanı olacak. 2,5 aylık bir süreç. Sabahtan geceye kadar sürecek bir süreç. İlk aday olduk. CHP’de kargaşa ve sıkıntılar olduğunu görüyoruz. Onlar için önemli olan ön seçim. Bu süreç biraz daha sürer mi? sürmez mi bilmiyorum. AK Parti’de süreç tamamlanmış değil. Bu süreçte partimizin kurumsal kimliği olsun diğer partilerden farklı olarak adaylığımız sürecinde startımızı verdik. Bu süreci en güzel şekilde yapacağız. Biz adayız. Zonguldak’ta kırılan kalpleri onaracağız. Gönüllere girdikten sonra oylarına talip olacağız. Biz bunu gerçekten yapacağız. Sizler Ankara’da büyükşehirlerde bu mesleği yapmış olsanız daha farklı yerlerde olurdunuz. Ama biz burada  beklenti olmadan cumhuriyetin ilk şehiri noktasında güzel bir şehir olacağız”şeklinde konuştu.

Ziyaretin son bölümünde ise Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’a bay bay diyerek el salladı.

Ziyaret hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

Hava kalitesi tehlikede! Hava kalitesi tehlikede!

HABER MERKEZİ