Zonguldak Kömürspor’da tecrübeli defans oyuncusu kaptan Hakan Çevik ve tecrübeli golcü oyuncu Mehmet Gürkan Öztürk cezalı duruma düştü. 

Bisiklet Turizmi Etkinliği için son 1 gün… Bisiklet Turizmi Etkinliği için son 1 gün…

Kaptan Çevik, 2-1 biten Karacabey Belediyespor maçında 90+8’de Yusuf Buğra Koşal’ın attığı galibiyet golü sonrasında büyük sevinç yaşamış ancak, maçın hakemi Berkay Erdemir, kaptan Çevik’in sevincini abartalı bulunca kırmızı-kartla oyun dışına göndermişti.  

Ayrıca golcü oyuncu Mehmet Gürkan Öztürk’te 80’de sarı kart gördü.  Öztürk’ün bu sarı kartı ve 52 Orduspor’dan da  3 sarı kartı olması nedeniyle 4. sarı kartına ulaştı. 

Yaşanan bu tahlisiz olay nedeniyle Hakan Çevik ve Mehmet Gürkan Öztürk, ligin 28. Hafta maçında 2 Mart Cumartesi günü saat 14.00’de deplasmanda oynanacak olan Ankaraspor maçında forma giyemeyecekler. 

İki oyuncudan biri olan golcü Öztürk, Ankaraspor maçında cezasını dolduracakken, 29. Hafta maçında 6 Mart Çarşamba günü Karaelmas Kemal Köksal Stadı’nda oynanacak olan Nazilli Belediyespor maçında sahada olacak. 


Defans oyuncusu Hakan Çevik ise direkt kırmızı kart görmesi nedeniyle Disiplin kurlunun vereceği kararı bekleyecek. Disiplin kurulu 1 maç vermesi halinde Nazilli Belediyespor maçında sahada olacak eğer iki maç ceza alırsa ne yazikki Nazilli Belediyespor maçında da forma giyemeyecek. Hem Hakan Çevik, hem Zonguldak hemde Zonguldak Kömürspor camiası Disiplin kurulunun Perşembe günü vereceği cezayı bekliyor.  
Haber: Selçuk KOÇAKLI