Zonguldak Kömürspor'un eski Teknik direktörü Mustafa Özer, Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Kilis Belediyespor ile anlaştı.

Zonguldak Kömürspor ile 7 maça çıkan ve başarısız sonuçlar alması nedeniyle istifa eden Özer, ardından 
İran Süper Lig ekiplerinden Sanat Naft FC Kulübü ile anlaşmıştı. 

Özer, sezon sonunda ise Sanat Naft FC Kulübü'nden de ayrıldı.

Özer, 2024-2025 sezonu için Süper Lig ekiplerinden Sivasspor ile anlaşmış, Teknik Direktör Bülent Uygun'un yardımcısı olarak göreve başlaması bekleniyordu.

Ancak Özer, 2024-2025 sezonunda
Sürpriz bir şekilde hedefini şampiyonluk olarak belirleyen Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Kilis Belediyespor ile anlaştı.

Özer, Kilis Belediyespor Kulüp Başkanı Arif Keleş ile bir araya gelerek resmi imzayı attı.

Destek olmuyorsanız köstek de olmayın! Destek olmuyorsanız köstek de olmayın!

İmza törenin de konuşan Kilis Belediyespor Kulüp Başkanı Arif Keleş:" Hayallerimizin büyüklüğüne inanan profesyonel teknik direktör ve ekibi arayışındaydık.

Şehrimize ve takımımıza başarılar getireceğine inandığımız bir çok süper lig teknik direktörleri ile görüşmeler gerçekleştirdik.

Bu süreçte  ilk yakın olan hedefin 3.lig , sonra 2.lig ve daha sonra ki hedefimizin 1.lig projelerimizi düşüncelerimizi benimseyen  ve destekleyen, kendisinin de bize katkıları olacağına inandığımız, Fenerbahçe'de, Gaziantepspor'da ve de ülkemizin çeşitli güzide kulüplerinde futbol oynamış, Profesyonel kulüplerde Antrenörlük ve teknik direktörlük yapmış , Yurt dışı kariyerinde İran Süper Liginde Sanat Naft FC kulübünde teknik direktörlük yapmış ve aynı zamanda Ankara Amatör Milli takım teknik direktörlüğü yapmış ve Avrupa 3.lüğü olan , TFF 1.lig ve 2.lig’te Teknik direktörlük yapmış bir tecrübeli ve kariyerli bir hocamızdır . 
Sayın Mustafa Özer hocamızla prensipte anlaştığımızı  ve resmi imzaların atıldığını Kilis halkımıza Hayırlı Uğurlu olsun diyererek bilgilerinize sunuyorum" dedi.

Keleş ayrıca, bu sezon Sivasspor’la  anlaşmış olduğundan Sayın Mustafa Özer hocamızın bizimle birlikte çalışması konusunda başarı hikayemize inanarak ve güvenerek katkı anlayış gösteren Sivasspor Kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz ve Sivaspor teknik direktörü Bülent Uygun hocamıza da çok teşekkür ederiz."dedi 
 

Muhabir: Selçuk Koçaklı