13 yaşındaki kız annesini darp ederek rehin aldı; intihara kalkıştı 13 yaşındaki kız annesini darp ederek rehin aldı; intihara kalkıştı

Kdz Ereğli Güzelyurt köyünde Yüksel Akyüz ün sahibi olduğu tavuk çiftliği çevreye yaydığı kokudan dolayı çevre köydeki vatandaşların tepkisini çekmeye devam ediyor. Güzelyurt ve Yazıcılar köyünün tam ortasında olan çiftlik
adeta köylülerin nefesini kesiyor. Çiftliğe yakın olan ev sahipleri;kokudan 1 ay boyunca rahat nefes alamadıklarını her yeri sivrisineklerin sardığını ve dışarı çıkmaya bile tahammülleri olmadıklarını dile getiriyorlar. Çiftliğe yakın olan ev sahipleri sosyal medyadan zaman zaman paylaşım yaparak yetkililerin bu işe bir çözüm bulmasını istiyorlar.
TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
Gazetemize konuşan Güzelyurt köyünün sakinlerinden olan Kdz Ereğli Müzisyenler Derneği Başkanı Yavuz Civelek şunları söyledi.
Kdz Ereğli Güzelyurt ve Yazıcılar Köyü yerleşim sınırları içerisinde yer alan Yüksel Akyüz e ait tavuk çiftliğinden gelen pis koku yüzünden Cami yanı mahallesi sakinleri şu an itibarı ile nefes almakta bile zorlanmaktadırlar. Evlerimizin camlarını
ve kapılarını açamaz hale geldik.Sıcaklar başladı kapıları açsak kokudan duramıyoruz kapıları açmasak sıcaktan duramıyoruz.
Koku her bir yanı sarmış durumda.Bu işletmeye izin veren Kdz Ereğli ilçe tarım müdürlüğü kaymakamlığı ve o dönemin
muhtarının vicdanen ve hukuken Güzelyurt halkına bir açıklama yapmak zorundadırlar.Şu andan itibaren bu kuruma izin veren her bir mercinin takibindeyim.
DIŞKI HAVUZU YOK
Bu çiftlikte olması gereken tavuk dışkılarının depo edildiği artık havuzu yok.O yüzden tavuk çiftliğinin  bütün pis kokusu Güzelyurt ve Yazıcılar köyünü esir almış durumda.Yetkililerden bir an önce olayla ilgilenmelerini istiyoruz.Yoksa çoluk çocuk hepimiz burada hastalığa kapılacağız dedi.
Haber: Yavuzhan Somuncu

Editör: Eren Aşkar