Dökmeci, Balıkçıları dinledi... MARİNA ÇÖKÜYOR! Dökmeci, Balıkçıları dinledi... MARİNA ÇÖKÜYOR!

Kozlu'da da aday adayları bir bir sahneye çıkarken, siyasi partiler de seçim kazanabilmek adına anketlerini yapmaya başladı. Anketler de bir isimin sürekli önde çıkması dikkatlerden kaçmadı. Kozlu Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü olarak görev yapan Mustafa Baykan'ın adı yapılan bütün anketler de en önde çıkan isim oldu. 


Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) başta olmak üzere diğer siyasi partilerde Kozlu'da seçim kazanmak adına en iyi adayı çıkarmak için yarışa girdi. 
Mevcut Belediye Başkanı Ali Bektaş'ın AK Parti'den aday yapılmayacağı dedikoduları yaygınlaşırken Bektaş'ın parti arayışı içinde olduğu, özellikle İYİ Parti Kozlu İlçe Başkanı ile sıcak temasta bulunduğu fısıltılar arasında yer alıyor. Bektaş'ın MHP ile de dirsek temasında olduğu Kozlu halkının gündemine oturmuş durumda. 
ANKETLERDE HEP ÖNDE ÇIKIYOR!..
Yerel seçimlerin yaklaştığı bu süreçte de Siyasi Partiler anket çalışmalarına ağırlık verdi. Yapılan anketlerde de mevcut Belediye Başkanı Ali Bektaş çok düşük yüzdeler alırken, Belediye Başkan Adaylığında en çok ismi geçen ve AK Parti başta olmak üzere diğer partilerin de yaptırdığı anketlerdeki 'Kozlu Belediye Başkanı olarak kimi görmek istersiniz' sorusuna Kozlu halkı Mustafa Baykan diyor. 
Mustafa Baykan'ın İnşaat Mühendisi olması ve  2010 yılından beri Su İşleri Amirliğiyle başladığı Kozlu Belediyesinde, Etüt Proje müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Teknik Başkan Yardımcılığı gibi görevlerde bulunması ve Kozlu'yu iyi tanıyor olmasının Kozlu için büyük avantaj sağlıyor.  Kozlu halkı tarafından da sevilen Baykan, Kozlu Belediye Başkanlığı için vatandaşların gözünde de en ideal isim oluyor. 
Yapılan anketler de birinci isim olarak çıkan Baykan, Kozlu Belediye Başkanlığı yarışında en kuvvetli isim olarak görünüyor. Baykan'ın dost meclisi konuşmalarında, "Ben görev adamıyım. Kozlu Halkı layık görüp teveccüh ederse Kozlu'yu iyi tanıyor biliyorum. Var gücümle Kozlu ve Kozlu halkı için çalışırım" dediği de söylentiler arasında yer aldı.  Aday olmak isteyen memurlar için istifa sürecinin yaklaşmasıyla birlikte, bütün gözler şimdi  Mustafa Baykan'ın aday adaylık başvurusu için istifa edip etmeyeceğine çevrilmiş durumda. 
Haber: Burcu SAK