Safranbolu Belediyesi, LÖSEV ve Safranbolu İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısı ile Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nin bahçesinde etkinlik düzenlendi. Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin de katılım sağladığı programda turuncu yelekler, kurdeleler ve balonlar ile lösemiye dikkat çekildi.


Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse lösemiye dikkat çekmek adına yaptığı konuşmada, “Bugün burada 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Hastası çerçevesinde lösemiye dikkat çekmek amacıyla bir araya geldik. Evimizin neşesi çocuklarımızın gülen gözleri daima ışıldasın diye farkındalık oluşturmak için bir adım atıyoruz. Hiçbir görev çocuk yetiştirmek kadar yorucu ama bir o kadar da gurur verici olamaz.

Görevde yükselen akademisyenlere belgeleri takdim edildi Görevde yükselen akademisyenlere belgeleri takdim edildi

Sevginin en saf halinin sık sık tadıldığı bu görevde bazen yorucu savaşlar verilebilir. Attıkları ilk adım, söyledikleri ilk söz, düştüklerinde kaldırmak için yanlarında olan anne ve babaları gibi çocuklarımızın hayat mücadelesinde biz de varız diyoruz. Lösemiye farkındalık oluşturmak için buradayız. Sizler ile birlikte olmaktan dolayı çok mutlu olduğumu belirtiyor ve lösemiye dikkat çekmek için gökyüzüne turuncu balonlar bırakıyoruz” ifadelerini kullandı.
Başkan Köse’nin konuşmasının ardından bu yılın farkındalık rengi olan yüzlerce turuncu balon gökyüzüne bırakıldı. Program hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

İha