Kuşunu arıyor Kuşunu arıyor

Bülent Ecevit Üniversite öğrencilerinin ve STK’lar, İsrail saldırısı altındaki Gazze'ye destek için yürüyüş düzenledi.
Madenci Anıtı önünde toplanan grup, Filistin ve Türk bayrakları ile "Sessiz kalma, soykırıma ortak olma", "Çocuklardan ve adaletten tarafız", "Müslüman zulme boyun eğmez" yazılı dövizler taşıyarak Valilik binası önüne kadar yürüdü.
Grup adına basın açıklamasını Ensar Yılmaz okudu. Yılmaz, yaşanan soykırımı insanlara duyurmak istediklerini belirterek, "8 aydır yaşananları duymayan, görmeyen, bilmeyenin kalmadığını" söyledi. Yılmaz, "Vahşice katledilen bebeklerin, kadınların, çocukların ve beli bükülmüş ihtiyarların feryatlarını ve çaresizliklerini bırakın insanları, dağlar, taşlar, ağaçlar, masum hayvanlar ve gökteki yıldızlar bile duydu ve gördü." diye konuştu.

Yılmaz, Refah'ta çadırlarda yaşamak zorunda kalanların yakılarak katledildiğini ifade ederek, "Söz zamanı bitti. Kelimeler tükendi. Cılız kınama mesajlarınızı kimse ciddiye almıyor. Hiç kimsenin kalbini soğutmuyor. İşgalci varlığını tedirgin dahi etmiyor. Kınama, zayıf ve çaresizlerin söylemidir ama ordulara sahip olanlar kınamaz. Tanklara, uçaklara, siha’lara, füzelere sahip olanlar kınamaz. Onlar gereğini yaparlar. Zulmedenlerin kanlı ellerini kuruturlar." dedi.
Tekbir getirerek Gazze'ye destek sloganları atan grup, sahil girişinde oturarak sloganlar atmaya devam etti. Program bu şekilde sona erdi.

Editör: Eren Aşkar