Basın Konseyi Yüksek Kurul Üyesi ve Çağdaş Gazeteciler Derneği Zonguldak Şube Başkanı gazeteci Ali Ayaroğlu, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, Gazeteci Cevdet Akgün seminerde seminer de, “Medya Ayrımcılık, Etik kurallar ve şiddet” konuları tartışıldı.  
Basın Konseyi’nin Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) ile imzaladığı ortaklık anlaşması çerçevesinde yürütülen “GÜNEY AVRUPA’DA MEDYAYA GÜVEN OLUŞTURMAK: KAMUSAL BİR GÖREV OLARAK GAZETECİLİĞE DESTEK” Projesinin bileşenlerinden biri olan eğitim seminerlerinde Zonguldak basını bir araya geldi.
Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Derya Akbıyık, TBMM’de görüşülen basın kanunu ile ilgili değişikliklerin kabul edilemeyeceğine vurgu yaparak, Sosyal medyada herkesin artık kendine göre gazeteci olduğunu ve bunun sonlandırılması gerektiğine işaret etti.
Basın Konseyi Yüksek Kurul Üyesi ve Çağdaş Gazeteciler Derneği Zonguldak Şube Başkanı gazeteci Ali Ayaroğlu, İl, din ve ırk ayrımı gazetecinin yapmaması gerektiğini ve bu mesleğin kamusal bir görev olduğunu ifade etti. 
Gazeteci Cevdet Akgün, Gazetecinin kin, nefret duygularından arınmış ve objektif habercilik yapması gerektiğine işaret etti.

CHP bayramlaştı CHP bayramlaştı

Editör: BBG Begüm