Ilıksu plajında yasaklı dönem Ilıksu plajında yasaklı dönem

Başkan Karali açıklamasında; 
“Sayın belediye başkanınin açıklamalarını okuduk. Peşinen söyleyelim ki MHP Kozlu ilçe teşkilatı olarak sahillere girişlerin ve çarşıdaki otopark alanlarının ücretli hale gelmesini ve hemşerilerimize müşteri gözü ile bakılmasını tasnif etmiyoruz. Lakin her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. seçilerek gelen belediye başkanı ve belediye meclis üyelerinin uygulamalarının doğru olup olmadığının kararını verecek olan Kozlulu hemşerilerimizdir. Bunuda zaman gosterecek izleyip göreceğiz. Biz hemşehrilerimizin her kararına saygı duymaya devam edeceğiz. 
Bizim asıl dikkatimizi çeken sayın belediye başkanımızın derelere akan kanalizasyonlar ve bu konuda daha önce harcanan paralar ile ilgili söylemleri oldu. Haklıda. 
O dönemin yöneticileri hatalıysak düzeltebilirler tabii ki ama yanlış hatırlamıyorsak önceki dönemlerde kanalizasyonların tek hatta  toplanarak Zonguldak belediyesi arıtma tesisine taşınması ile ilgili çalışmalar yapılmış DSİ bölge müdürü değişince proje hatalı bulunarak durdurulmuş ve yapılan yatırımlar zayi olmuştu. Burada niyet iyiydi ama akıbetin iyi olmadığı malumunuz.
Sonuç olarak 21 yüzyılda 2024 yılında hala kanalizasyonlarımız derelere oradan da denizlere akmaya devam ediyor. Bugün daha güzel bir hale getirilmeye çalışılan ılıksu plajımıza kanalizasyon suları akmaya devam ediyor. Kozlu deremizin hali zaten içler acısı. 
Bu durum elbette ki yeni seçilen yönetimin suçu değildir ama muhakkak ki sorumluluk alanıdır ve belediyenin mevcut durumu göz önünde bulundurulduğu zaman çözümü de hayli zordur.
Milliyetçi Hareket Partisi Kozlu ilçe teşkilatı olarak sayın Belediye başkanımıza ilçemizdeki siyasi parti temsilcilerine ve sivil toplum örgütlerini açık çağrımızdır ilçemizi bu ayıptan kurtarmak için hep birlikte bir çalışma başlatalım öncelikle rekor bir imza toplayarak kamuoyu oluşturalım akabinde bu imzalarla Ankara'da çalınmadık kapı bırakmayalım elbirliği ile sorunun çözümü için mücadele edelim 
Seçim sürecinde söylediğimiz gibi MHP Kozlu İlçe teşkilatı yapıcı politikalara devam edecektir amacımızın bağcıyı dövmek değil üzüm yemek olduğu bizleri tanıyan bilen herkesin malumudur. 
İlçemiz adına taşın altına boynumuzu koymaktan asla vazgeçmeyeceğimizi tüm kamuoyuna deklare ederiz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi