74 ilde operasyon! 74 ilde operasyon!

Yaşanan olayın ardından parti binasında açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan, “Davasına kendini hükmetmiş arkadaşlarımız dün gece bir mahallede çalışma yaptığı sırada saldırıya uğradı. Saldırının başlangıç amacı CHP belediye meclis üyesi adayı olan bir arkadaştır. Burası benim mahallem şeklinde tehdit edip arkadaşlarımızın üzerine yürümüş. Olayı yapan arkadaşta zaten suçunu kabul etmiş. Bizim diğer arkadaşlarımız da olay yerine anında intikal edip edebiyle adabıyla duruma iyi bir şekilde müdahale etmişler. Biz bu dakikadan itibaren her zaman centilmence davranmaya dikkat ediyoruz. CHP il başkanı tarafından yapılan açıklamada, bizleri sağ duyuya davet etmiş. Biz zaten sağduyuluyuz. Sizin gösteremediniz sağduyu 19-20 yaşındaki genç arkadaşlarımız orada göstermişler. Belediye meclisi üyesi adayımız üzerinden algı yapıyorlar şeklinde çalışmaya başlamışlar. Siz her zaman yaptığınız gibi sosyal medya mühendisliğine soyundunuz. Biz arkadaşlarımızın kötü muamele edilmesine izin vermeyiz müsaade etmeyiz” dedi. 

OLAY NEYDİ; 

AK Parti Gençlik Kollarından bir genç Mithatpaşa Mahallesinde bayrak asmaya çalıştığı sırada 2 kişi tarafından darp edildi.
Yaşanan olayda bir kişinin dişi kırıldı. Olayın ardından gençler Atatürk Devler Hastanesine giderek darp raporu alıp şahıslardan şikayetçi oldu. Diğer yandan AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan ise sosyal medyada hesabından gençlerin videosunu yayınlayarak kınadı.

Aytaç Öztürk