Belediyenin temizlik işçisi maaşıyla beş öğrenciye burs veriyor Belediyenin temizlik işçisi maaşıyla beş öğrenciye burs veriyor

Turhan'ın mesajı şu şekilde;

"Nevruz, yalnızca bir mevsim döngüsünün, bolluk ve bereketin başlangıcı değil, Türk milleti için; yorgunluk, yılgınlık, korku ve umutsuzluğun geride bırakılarak maddi manevi diriliş ve doğruluşun da simgesidir. Barış ve huzur, kaynaşma ve kucaklaşma fırsatı olan Nevruz, binlerce yıl önceki milli destanlara göre; Türk’ün büyük zorluklardan, bir bozkurt'un yol göstericiliği sayesinde kurtuluşunun da yıldönümüdür.

Nevruz, şimdi birilerinin yaptığı gibi devletin askerine, polisine taş atmak, kurşun sıkmak değildir. Kamu kurum ve kuruluşlarına saldırıp, camlarını kırmak, ateşe vermek değildir. Bölücü sloganlar ve terör örgütünün sembolleri eşliğinde İmralı canisinin posterlerini taşıyıp terör propagandası yapmak değildir. Şunun da bilinmesini isteriz ki, Nevruz Bayramı bir mezhebin, bir cemaatin, bir kabilenin, bir bölgenin bayramı değildir. Nevruz Bayramı Yüce Türk Milletinin bayramıdır.


Nevruz’un; milletimize bolluk, bereket, mutluluk getirmesi en büyük dileğimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin, Nevruz Bayramı’nı en kalbî duygularımla kutluyor, Nevruz’un anlamına uygun olarak kardeşlik, kucaklaşma ve kaynaşma sağlamasını Cenab-ı Allah(c.c.)’tan niyaz ediyorum.

Tüm Türk yurtlarına kutlu olsun.

Bu Nevruz, Türk’ün makus talihinin kırıldığı yeni bir milat olacak. Türk Milleti yeniden kutlu zaferlere kavuşacak."

HABER MERKEZİ