Ormanda yanmış halde cesedi bulunan Afgan uyruklu 55 yaşındaki Vezir Mohammad Nourtani isimli kaçak ocakta çalışan maden işçisine ait olduğu, işçinin ocakta hayatını kaybettikten sonra kişi ya da kişiler tarafından dışarı çıkarılıp cesedinin ateşe verildiği iddia edildi.

Nourtani’nin bir gün önce ocakta öldüğü ve kaçak ocak sahiplerinin paniğe kapılarak yanlarındaki 3 kişiyle birlikte Gelik beldesinde bulunan Bahadır Petrolden benzin aldıkları ve Nourtani’nin cesedini ormanlık alana getirdiler.

Alan, gençlerle buluştu Alan, gençlerle buluştu

Kaçak ocakta ölen Nourtani’yi ormanlık alana getirdikten sonra aldıkları benzini üzerine dökerek ateşe verdiler. Olaydan bir gün sonra tesadüfen takip eden yaşlı bir mahalle sakini, karşısında cesedi görünce emniyet güçlerine haber verdi.

Afgan uyruklu Nourtani’nin çalıştığı kaçak ocak bildiği için emniyet güçlerinin sıkı takibi sonucu ocak sahibi ve 3 arkadaşı yakayı ele verdi. Ocak sahibi olduğu düşünülen Hakan Ünyeli olayı itiraf etti.

Nourtani’nin cenazesi yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edildi. Cenazenin sabah saatlerinde Acılık Hz. Ali Camiinde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Haber: Burcu SAK

Fotoğraflar: İHA