Basın Konseyi: Gazetecilere Yönelen Tehdit Kabul Edilemez Basın Konseyi: Gazetecilere Yönelen Tehdit Kabul Edilemez

-ÖZEL HABER-
Üç yıl önce İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Rıza Cici emekli olmuştu. Boş olan bu koltuğa emekliliğinde kıyak olsun diye senelik izinde iken Yakup Çelik bu göreve atandı. Hiç görev yapmadan 40 gün sonra Çelik yaş haddinden emekli oldu. Boş bulunan  göreve 3 yıldır kimin atanacağı tartışılıyordu.
İMZALARINA SAHİP ÇIKMADILAR
Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, Saffet Bozkurt ve Muammer Avcı ile İl Başkanı Mustafa Çağlayan 8 ay önce mutabık kaldıkları isim üzerinde anlaştılar. Ve Valiliğe o ismi sundular. Ancak, Parti içinde ki çekişmeler nedeniyle imza sahiplerinin sözünde durmaması üzerine boş bulunan Genel Sekreter Yardımcılığı görevine Valilikte liyakatsiz atama gerçekleştirdi.
ELEKTRİK TEKNİKERİNDEN GENEL SEKRETER YARDIMCISI
Ak Parti’deki Ali-Cengiz oyunlarının bir yenisi de İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcılığı görevine yapılan atamada ortaya çıktı. İki yıllık Meslek Yüksek Okulu ön lisans bölümü mezunu Yol Şube Müdürü Sertaç Yavuz atandı. Dört yıllık Üniversite mezunu müdürler ve teknik elemanlar var iken İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcılığı görevine liyakatsiz bir kişinin başka hiçbir yerde görülmeyen kişinin atanması akıllara soru işaretleri getirdi.

Editör: Eren Aşkar