Poliklinik inşaatı ve eczacılık fakültesi İnşaatından çok az kesti yaptılar diyen Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Biz iki senedir iyi çalışıyoruz. Zaten iyi paralar aldık” dedi. 

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’nde Üniversitenin yatırımları ile ilgili açıklama yapan Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Daha önceki seneler biraz az harcanmış. 13 kampüsümüz var. Hepsini ayakta tutmak çok zor. Buna para harcıyoruz” dedi. 

Kamu tasarruf tedbirleri kapsamında ne kadar ödendiğiniz kesildi sorusuna Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, “ Çok ayrıntıya gerek yok ama %10-15 civarında bütçeden kesinti oldu. Personel gideri hariç. Yani bazı bakım onarımdan kesiliyor. İşte makine teçhizat alımlarınızdan kesiliyor. Yani bu şekilde. Zaten biz iki senedir iyi çalışıyoruz. Sizler de destekliyorsunuz. Zaten iyi paralar aldık. Öyle iyi paralar alıp da harcayıp  harcadığımızı da görüyorsunuz. 
Daha önceki seneler biraz az harcanmış. 13 kampüsümüz var. Hepsini ayakta tutmak çok zor. Buna para harcıyoruz. Allah'a çok şükür poliklinik inşaatı ve eczacılık fakültesinde poliklinik inşaatımızdan çok az kestiler. Üç milyon civarında paramız kesildi. Çok önemli değil. Inşallah yenisini alacağız. Firmada iyi devam ediyor. Biz kontrol ediyoruz işlerini. Her zaman da başındayız. Onu inşallah Zonguldak'a kazandırmadan buradan gitmek istemiyorum”

“HASTANEMİZİ DAHADA MODEREN HALE GETİRECEĞİZ”

Zonguldaklı İş İnsanları Hamm’da bir araya geldi Zonguldaklı İş İnsanları Hamm’da bir araya geldi

Evet Ecevit Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin yüzde 100 doluluk oranı ile çalıştığını söyleyen rektör Özölçer, “Yani hastane 2000 yılında kurulduğu için az bazı geri kalmışlıkları var. Fakat otelcilik işte 4 kişilik oda var. Hasta onu beğenmiyor tabii ki. Ama 613 yatağımız var. Poliklinikler biterse para harcayacağız. Poliklinikler de çok güzel olacak. Orayı son derece modern yapacağız. Modern döşeyeceğiz. Çünkü artık hastalarımız daha çok o binayı görecek. İnşallah yoğun bakım ve ameliyathane sayımızı artıracağız. Yoğun bakımımız, 92 tane yoğun bakımımız var. Yani bir hasta çıkıyor, diğeri giriyor. Hiç boş yer yok. Gerçekten. O kadar üst düzeylerden aranıyorum ama hasta çıkaramam ki. 
Şu anda nedendir bilinmez, hastanede %100 dolulukla çalışıyor. %50, 60, 70'lerde çalışıyordu yataklar. Şu anda hastanede de yatacak yer yok” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi