Basından övgüyle bahseden ve Kırmadan, dökmeden Zonguldak için çalışıyorsunuz diyen BEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Basın çok önemli. Sürekli onların uyarılarına ihtiyacımız var” dedi. 


BEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer,   Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’nin 35. olağan genel kurulunda tekrar başkanlığa seçilen Derya Akbıyık ve yönetimini tebrik etti.

ÖZÖLÇER: ZONGULDAK’IN DAHA İYİ YERLERE GELMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, “Biz de bu göreve yeniden seçildiğiniz için sizi tebrik ediyoruz. Başarılarınızın devamını diliyoruz. Yıllardır zaten bu görevi ekibinizle beraber en uygun şekilde devam ettiriyorsunuz. Sizlerden çok hoşnutuz. Yerel, hele böyle şehirlerde basının çok büyük önemi var. 
Kırmadan, dökmeden, Zonguldak'a bir hizmet ediyorsunuz. Bu hizmeti de çok güzel yerine getiriyorsunuz. Birbirimize destek oluyoruz. Basın çok önemli. Sürekli onların uyarılarına ihtiyacımız var. 
Hatalar insanlar için. Asla siz de kasıtlı hiçbir şey yapmıyorsunuz. Zonguldak'ın büyümesi, üniversitenin daha büyümesi, Zonguldak'ın daha hak ettiği yerlerde yer alabilmesi için hep birlikte çalışmaya ihtiyacımız var. Ne üniversite tek başına bir şey ifade edebilir ne basın tek başına bir şey. Hatta sanayisiyle, büyük bürokrasisiyle hep birlikte buraya hizmet edersek siz de o yönde çalışıyorsunuz. Gazeteciliğin en güzel şekilde bize de örneklerini veriyorsunuz. İnşallah daha da uzun seneler bu hizmeti yürütürsünüz ekibinizle beraber. Biz size teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun tekrar”


“ÜNİVERSŞTEMİZİN YÜZÜNCÜ YILINI KUTLUYORUZ”


“Üniversitemizin Yüzüncü yılını kutluyoruz. Orada da yüzüncü yıl yazmıştık. Evet güzel oldu. Tepe'den çok güzel çekimler oldu. Inşallah güzel hatırlanır. Başka üniversiteler bin sekiz yüzlere dayandırıyor. Biz niye yapmayacağız bunu. Çünkü burası emeğin şehri, madenciliğin şehri ve zamanında da böyle bir fakülte buraya bulunmuş. Maden mühendisi, Türk maden mühendisleri yetişmiş. Tabii ki bunu yapmamızdan daha doğal bir şey olamazdı. Burada bu kültür zaten vardı. Bu kültürü biz de 1920'de dayandırarak üniversitemiz için de daha güzel bir şey yaptığımızı düşünüyoruz”

Efsane öğretmen yaşamını yitirdi Efsane öğretmen yaşamını yitirdi

“YENİ BÖLĞMLER AÇACAĞIZ” 

Beş bölüm açtıklarını ve daha da izin verdikçe bölümler açmaya devam edeceklerini ifade eden Tektör Özölçer, “Üniversitemiz için güzel bir şey olacak. İnşallah üniversitemiz daha da büyür. Sizlerin desteğiyle. Elimizden geleni yapıyoruz. Bu sene 5 bölüm açtık. Program dahil. Seneye de inşallah tabii ki kadro ve hazırlık meselesi. Hazırlık yaptıkça, YÖK izin verdikçe yeni programlar ve bölümler açıyoruz. Yüksek lisans doktora da açıyoruz. Hepsini zaten duyuruyoruz. Sizlerin de desteğiyle. Daha büyüyeceğiz. Hak ettiğimiz yerde olmalıyız. Onun için çalışıyoruz. Biraz geri kaldık pandemi ve başka sebepler dolayısıyla. Daha büyük üniversite olmalıyız. Zonguldak Cumhuriyet'in ilk ili, ilk üniversitesi daha büyük olmalı” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi