Gençlere yeni müjdeler veren Başkan Posbıyık; “sahil boyunca ücretsiz internet başlattık” dedi. Bir çok projesini açıklayan Başkan Posbıyık, üniversitedeki gençlere ‘Ereğli’ye gelin oyunuzu kullanın’ çağrısı yaptı. CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul ve İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu’da, Ereğli’de Halil Posbıyık’la seçimleri kazanacaklarını belirttiler. 


Kdz.Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’ın Yalı Caddesi girişinde bulunan Posbıyık Gönüllüleri Seçim Bürosu açılışı ve CHP Belediye Meclis Üyesi tanıtımı mitinge dönüştü. Başkan posbıyık, burada yaptığı konuşmada özellikle gençlere seslenerek peşi sıra bir çok müjde açıkladı.
Açılış ve tanıtıma CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul, CHP İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu, yöneticiler, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Öncelikle CHP Belediye Meclis üyeleri tanıtıldı. Meclis Üyesi adayları Cengiz Güneş, Tasin Tanyıldız, Mert Buğra Özaydın, Çetin Yiğit, Yakup Şekip Okumuşoğlu, Nurullah Özdemir, Murat Gürdal, Murat Yüce, Hüseyin Çakır, Naile Bingöl, Nesimi İlik, Koray İşeri, Kadir Tekin, Yıldıray Arslan, Mehmet Erdinç Sarımsak, Muharrem Sağlam, Gökhan Günay, Batuhan Günce, Yaşare Aydın, Ayhan Deniz, Erkan Mutlu, Bayram Seçen, Gönül Çelik, Ender Uz, Arzu Yazıcı ve Mehmet Şükrü Yazganarıkan kürsüye çıkarak katılımcıları selamladı.
Başkan Halil Posbıyık, daha sonra eşi Neriman Posbıyık’la sahneye çıkarak içerisinde bir çok müjdenin olduğu önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle gençlere yönelik yeni müjdeler veren Başkan Posbıyık, şunları söyledi:


“KAYBEDECEK 5 YILIMIZ YOK”
“Ne mutlu bana ki ben sadece Ereğli’de yaşayan 170 bin kişinin değil, köylerle beraber  270 bin kişinin belediye başkanı olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyorum. Ben insanları şu partili, bu partili diye asla ayırmam.  Kimlik kartlarına göre insanlara davranışım olmaz. Köylü, şehirli diye ayırmam. Tanrının yarattığı her kul hangi düşüncede olursa olsun, hangi görüşte olursa olsun ben onu makamda saygıyla karşılar, elimden gelen her şeyi yaparım. Ben bununla iftihar ediyorum. Vatandaşlarım da benim bu huyumu bildiği için sağ olsunlar sürekli olarak beni belediye başkanı yapıyorlar. Hepinizden Allah razı olsun. Çok değerli meclis üyelerimle sizlerin karşınıza çıktık. Süreç biraz uzadığı için ancak karşınıza çıkabildik. Yarından itibaren mahalle mahalle, sokak sokak dolaşmaya başlayacağız. Belediye işi tecrübe işidir. Sadece tecrübede değil dik durma işidir. Eğer belediyede disiplinli değilsen, sana yapılan baskılara göz yumuyorsan, çekinirsen,  korkuyorsan 2014’ta ki günleri tekrar yaşarsın. Ne diyor İbrahim Sezer kardeşimiz (AK Parti Adayı) ‘kaybedecek 5 yılımız daha yok’ diyor. Allah ondan razı olsun. Vallahi de billahi de kaybedecek 5 yılımız yok. 2014’de zaten bir beş yıl kaybettik.

Bindiği araçtan düşerek yaralandı Bindiği araçtan düşerek yaralandı

Haber Merkezi