Belediye Başkan Adayı Cem Dereli, projelerinden bahsetti ve mevcut belediyenin çalışmalarını eleştirdi. Cem Dereli, ‘Zonguldak’ta Hacivat Karagöz tiyatro oyunu oynanıyor’ diyerek dikkat çekti. Dereli proje çalıyorlar diyerek dikkatleri üzerine çekti. 

Cem Dereli, Milli görüş belediyecili 41 proje yaptı. Ancak kentin hak ettiği yaşam ve hak ettiği hizmet bu değil. Hak ettiği yaşamı sunacağız. Kötür bir kent görselliği var. Sorunları biliyoruz. Çözüm öenerileri var. Ekonomik olarak halk etmek tanzim satış 
Sosyal ve kültürek alan yok
Ailemle hüsyin Tatoğlu tiyatro gösterisi yaok. Ereğlide var. 5 yıl çalışacağız son altı ay çalışmayacağız. Göreve gelmesekte hizmete destek oluyoruz. Ülkeden çok uzak yaşam sürüyor. TV’lerde gördüğü kentlerdeki yaşamı sunacağız. Hak ettiği yaşamı sunacağız. Kayıp kaçak var. Kötü şebe ke karşı, kaliteli içme suyu, kanalizasyon alt yapısı gibi. Geçmişe bakıldığında yağmur dularından kaynaklı yol çökmeleri istinat duvarları var. Alt yapı sorunu var yollar ve kaldırımlar. Üçüncü sınıf dünya ülkesi gibi görünüyor.”

Zonguldak'a kritik uyarı! Zonguldak'a kritik uyarı!

KENT ESTETİĞİ YOK

Kentin estetiği olmadığını belirten Cem Dereli, “Saat kulesi basit bir yaptı. Kadırgadan yukarı çıkarken Zeki Çakan döneminde yapılan beton korkuluklar var. 2 yıl pandemi oldu. 
Zamansal inşaat yapmaya uygundu çorafi şartlar var ama inşaat teknolojisi çok gelişti. Tecrübe ve deneyimle çok güzel çözülür. 
Kendi ekonomisi kendisine yeter. Mali yapısı.
İsrafı önleyerek, Zonguldak belediyesinde bu hizmeti yapacağız. Genel merkezimizde bir mutfak var” dedi. 


KENTİN ANALİZİNİ YAPTIK 

Kentin analizini yaptıklarını dikkat çeken Cem Dereli, “ kentin analizini yaptık. CHP ve ak Parti adayında böyle projeleri var ancak diğer bir partinin adayında proje yok. Bizler kent lokantası ve halk ekmek dedik. Şekil bozukluğu olan merdivenler var. Bunların hepsi gelişigüzel yapılmıştır. Teknik donanım yok. Zonguldak sahil kenti olmaktan çıkmış. Deniz olmasa sahil kenti olduğumuzu anlamayacağız. O koylar cennetinde hayata deniz taksi uygulamasını getireceğiz. Bazı projeleri yaptım demekle olmaz. Hayata geçirmek lazım. Fevkani köprüsü yıkıldı ancak yılların emeği oradaki esnaflardan helallik alınmalıydı. Konuları kısa kısa geçersek Zonguldak‘ta trafik kaosu yaşanıyor. Biz olsaydık, alt yapıyı buluşturur o zaman yıkım sürecini başlatırdık. Ve böylelikle kentte barışı da sağlardık. Daha büyük Zonguldak için çabalardık. Belediyenin ışıkları sönmeyecek gece gündüz yanacak. Kaybolmuş 20 yılı hızlıca daha yaşanılabilir Zonguldak için çok çalışıp başaracağız” diye konuştu.

Haber - Aytaç Öztürk