Ruby “Seramiğin Yeni Yorumu” Ruby “Seramiğin Yeni Yorumu”

Rektör Özölçer, mesajında şu ifadelere yer verdi: “24 Kasım Öğretmenler Günü'nü coşku ve gurur içinde kutlarken, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm öğretmenlerimizi minnet ve saygıyla anıyor, Büyük Önderimizin eğitime verdiği önemi bir kez daha hatırlıyoruz.
Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu olarak, eğitimi ülkenin kalkınması ve çağdaşlaşması için vazgeçilmez bir unsur olarak görmüştür. ‘Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir’ sözüyle öğretmenleri toplumun en değerli unsuru olarak belirtmiş, onlara büyük bir sorumluluk yüklemiştir. Bugün, bu sorumluluğu taşıyan siz değerli öğretmenlerimiz, Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde, aydınlık yarınlara ışık tutan öncüler olarak önemli bir görevi üstlenmiş bulunmaktasınız. 
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak, bilgiyle donanmış, vatanına ve milletine sadakatle bağlı bireyler yetiştirmek için çalışmaktan gurur duyuyoruz. 
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.  Şehit öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum.”

Gizem ERSES