Rektör Özölçer mesajında şu ifadelere yer verdi:
 

10-16 Mayıs tarihleri Birleşmiş Milletlerin üyesi olan tüm ülkelerde “Engelliler Haftası” olarak kabul edilmekte ve bu hafta her yıl çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Milletimizin muhterem bir ferdi olan engellilerin eğitim sağlık gibi evrensel insan haklarını içeren hizmetlerden eşitlik içinde istifade etmesi günümüz toplumunun apaçık bir gerçeğidir. Bu gerçeğin bilincinde özellikle ülkelerin yarınlarını şekillendiren üniversitelerin bu konuda bütüncül bir yaklaşımla farkındalık, eğitim, sağlık ve erişilebilirlik düzeylerinin yükseltilmesi yönünde kayda değer işlevleri bulunmaktadır.
 

Porsuk ağaçlarını neden tescillemediniz? Porsuk ağaçlarını neden tescillemediniz?

Bir asırlık tarihe sahip olan Üniversitemizde; uzun yıllardan bu yana engelli bireylerin kabul edilen en yüksek düzeyde eğitim alabilmeleri, meslek sahibi olabilmeleri, bilimsel, toplumsal ve ekonomik yaşamda daha çok yer alabilmelerine gösterdiğimiz çabanın yanı sıra Batı Karadeniz’in sağlık üssü konumundaki hastanemizde de sunduğumuz kaliteli ve erişilebilir sağlık hizmeti ile sağlığı koruma, bakım, tedavi ve rehabilitasyon çalışmalarını titizlikle sürdürmektedir.

Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında üniversitemiz bu yıl tiyatro, panel, söyleşi ve farkındalık etkinliği olmak üzere pek çok farklı faaliyetlerle bugünün anlam ve önemine dikkat çekerken, yalnız bu haftada düzenlenecek etkinliklerle değil tüm yıl boyunca yapacağımız çalışmalarla engelli bireylerin karşılaştıkları sorunların çözümü ve onların yaşamlarını kolaylaştırması yönünde katkı sağlamaya da karlılıkla devam edecektir.  
 

Bu duygu ve düşüncelerle başta güzide Üniversitemiz ailesinin çok kıymetli engelli personeli ile çok değerli engelli öğrencileri olmak üzere kadim şehrimizin, aziz ülkemizin ve dünyanın her yerindeki saygıdeğer tüm engelli bireylerin “Engelliler Haftası”nı canı gönülden kutluyor; kendilerine aileleriyle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaşam diliyorum.

HABER MERKEZİ