Cumhur ittifakı adayından, CHP’li adaya sert sözler Cumhur ittifakı adayından, CHP’li adaya sert sözler

1999 - 2007 yılları arasında Bartın Belediye Başkanlığı, 2007 - 2018 yılları arasında CHP Bartın Milletvekilliği görevinde bulunan Rıza Yalçınkaya CHP’den Belediye Başkanı aday adaylığını açıkladı.  CHP İl Başkanlığında Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Yalçınkaya’yı partisinin il teşkilatı, ailesi ve sevenleri yalnız bırakmadı.  Yalçınkaya’yı Şadırvan Caddesinde bulunan parti binası önünde çok sayıda vatandaş karşıladı. 
Adaylık başvuru evraklarını CHP Bartın İl Başkanı İsmail Cem Akyol’a teslim ettiğini dile getiren Yalçınkaya konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Adaylık başvurum için aile ocağına geldiğimde gördüğü ilgi ve alaka beni gerçekten çok mutlu etti. Bugün yüreğini bize açarak yanımızda olan ve bizleri yalnız bırakmayan, bana sahip çıkan değerli dostlarımı saygı ve sevgiyle bir kez daha selamlıyorum. 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisinden aday olmak için aday adaylığı başvuru dosyamı İl Başkanımız Sayın İsmail Cem Akyol’a teslim ediyorum. Ülkemize, Bartın’ımıza ve partimize hayırlı uğurlu olsun. Partimizin yetkili organlarının, örgütümüzün ve üyelerimizin vereceği kara doğrultusundan Cumhuriyet Halk Partisinin Belediye Başkan adayı olarak inşallah tekrar hemşerilerimin karşısına çıkarak, onların vereceği destek ve katkılarla seçilerek bir kez daha Belediye Başkanı olarak Bartın’a ve kadirşinas Bartın halkına hizmet etmenin mutluluğunu yaşayacağım inşallah. Halk için, halkla beraber hizmet anlayışı için bilgim, birikimim ve tecrübemle Bartın’a layık olduğu hizmetleri sunabilmek için varım. Geçmişte Bartın için çok şey başardık. Cumhuriyet Meydanı, Kemal Samancıoğlu Müzesi, sebze ve meyve toptancı hal, Gazhane Parkı, Belediye Başkanlığı binası, kavşak suyu ve bahçecik suyu arıtma tesisleri, sokak düzenlemeleri, parklar, altyapılar, üstyapılar. Bugün yine nerede kalmıştık diyerek yola çıkıyoruz. Sevdamız Bartın, tecrübemiz var. Bilgimiz var. Ekimimiz var. Gücümüz var. En önemlisi arkamızda Bartın halkının sevgisi var. İnşallah yine hep birlikte Bartın’da tarih yazıp herkesin yaşamaktan mutlu olduğu bir kenti birlikte yaratacağız. Çıktığımız bu yolda öne Allah’ıma sonra halkıma güveniyorum. 
“BİRLİKTE TARİH YAZACAĞIZ”
Bartın’da yaşayan herkesi eşit ve adil bir şekilde kucaklayarak, ayırmadan, ötekileştirmeden, birlik ve beraberlik içerisinde onlarında hak ettiği hizmetleri alabilmeleri, yaşanabilir bir Bartın’ı onlara sunabilmem için adayım. Bartın sevdasını içinden eksik etmeyen, Bartın’ın hak ettiği yer gelmesini isteyen herkesin desteğine ve katkısına ihtiyacım var. İnşallah hep birlikte el ele, gönül gönüle bu Bartın’a ve kadirşinas Bartın halkına hizmet etmenin mutluluğunu hep beraber yaşarız. Sizlere gönülden inanıyor, güveniyorum. İnşallah hep birlikte yeniden bir tarihi birlikte yazarız. Bartın’ın geleceğinin güzel olmasında hepinizin katkısı olacak. Hepinizin yardımları olacak buna yürekten inanıyorum. Çıktığımız bu hizmet yolunda Allah bizleri mahcup etmesin, yolumuz ve bahtımız açık olsun. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bartın halkı ile gurur duyuyorum. Bartın halkının hakkı ödenmez bana iki dönem Belediye Başkanlığı, dört dönem milletvekilliği verdi. Önce Allah’ıma sonra halkıma güveniyorum dediğimde halkım beni mahcup etmedi. Onlar kadirşinas, onlar gerçekten her zaman doğrunun, dürüstün ve çalışanın yanında oldu. İnşallah bundan sonrada aynı güvenle bizlere destek ve katkı vererek önümüzdeki seçimlerde inşallah yüzümüzün akıyla tekrar Belediye Başkanı olarak Bartın’a hizmet etmenin mutluluğunu yaşarız.”   
YALÇINKAYA’NIN AĞIR MİSAFİRLERİ!
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak eski Merkez İlçe Başkanı İbrahim İlker Özübek ile Genel Maden-İş eski Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri ve Amelebirliği Yönetim Kurulu Üyesi Osman Tutkun, 23 ve 24’üncü dönem Bartın Milletvekili Muhammed Rıza Yalçınkaya’nın Belediye Başkan aday adaylığı törenine katılarak destek verdiler.
Bartınlı olan Özübek ve Tutkun partilerinin eski Milletvekili Muhammed Rıza Yalçınkaya ile yerel seçimler öncesi bira araya geldiler. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Rıza Yalçınkaya’nın Bartın Belediye Başkanı seçilmesi için var güçleriyle çalışacaklarını söylediler.