Hatay'ın İskenderun ilçesinde bir imam sabah namazı için camiye giderken silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybetti. İmama saldırı düzenleyerek öldüren kişinin daha önce husumet yaşadığı karşı komşusu olduğu ortaya çıktı.
Hatay İskenderun'da sabah namazı için camiye giderken silahlı saldırıya uğrayan imam ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Cinayeti işleyen işleyen ise imamın husumetli olduğu karşı komşusu çıktı.

İskenderun ilçesi Denizciler Mahallesi'nde yaşanan olayda Çamlık Camii'nde görevli 40 yaşındaki imam Hasan İnci, sabah namazını kıldırmak için cami lojmanından çıkıp camiye gittiği esnada bir şahsın av tüfeğiyle silahlı saldırısına uğradı.

Türkiye'de 1 günlük milli yas ilan edildi Türkiye'de 1 günlük milli yas ilan edildi

HASTANEDE CAN VERDİ
Cami avlusunda gerçekleşen olayda yaralı imam, ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı. Yaralı imam hastanede hayatını kaybetti. İmam Hasan İnci'nin 4 çocuk babası olduğu ve cami lojmanında ailesiyle birlikte yaşadığı öğrenildi.

KATİL KARŞI KOMŞUSU ÇIKTI
İlk belirlemelere göre olayla ilgili bir şahıs polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Polis ekiplerinin yaptığı çalışmalarda, imamı öldürenin daha önce husumet yaşadığı karşı komşusu M.A.Ö. olduğu anlaşıldı. Şahsın emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.