Hukuk Kurulu başlattığı soruşturmanın dosyasını incelemek üzere Etik Kurulu’na sevk etti.

Etik Kurulu, Hukuk Kurulu tarafından hazırlanan dosyayı incelemesi sonrasında dosyayı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edecek.

PFDK ise bu şaibeli maçla ilgili dosyayı incelemesi sonrasında merakla beklenen kararı kısa sürede açıklaması bekleniyor.

Beyaz Grup Maalesef "kara grup" olmuştur konusunda yazılı basın açıklamasında bulunan Zonguldak Kömürspor Kulübü Yönetim Kurulu şu paylaşımda bulundu": Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Kurulu’nun, 2. Lig Beyaz Grubun 37. haftasında 0-0 berabere biten Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçıyla ilgili hazırladığı soruşturma dosyası TFF Etik Kurulu’na sevk edilmiştir.

Etik Kurulu’nun amacının, Türk futbolunun etik değerleri ve toplumdaki saygınlığının korunması ile futbol camiasının uyması gereken etik davranış ilkelerini ve futbolun etik kurallarını düzenlemek olduğu herkes tarafından bilinmektedir.

Uzlaşı iddialarının ayyuka çıktığı ve Türk futbolunda büyük bir infial yaratan, ulusal televizyon ve spor programlarında hala gündemin ilk sırasında yer alan Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçıyla ilgili gelişmeleri kulüp olarak yakından takip ediyoruz.

Türkiye 3’üncüsü oldu….Ülkemizi ve Zonguldak’ı temsil edecek! Türkiye 3’üncüsü oldu….Ülkemizi ve Zonguldak’ı temsil edecek!

Bu maçla ilgili verilecek karar, Türk futbolunda bir milat olacaktır. “Temiz Futbol” adına emsal teşkil edilebilecek kararın biran önce verilmesini herkes gibi biz de bekliyoruz. 

Türk futbolunda artık temiz futbol istiyoruz. Beyaz Grup bu sezon maalesef “Kara” bir grup olmuştur. 
Spor kamuoyuna duyurulur."
Haber: Selçuk Koçaklı