Ünlü deprem bilimciden kritik Zonguldak açıklaması! Ünlü deprem bilimciden kritik Zonguldak açıklaması!

Bölge Müdürlüğüne bağlı Şube Müdürlüklerimiz emrinde çalışmakta olan personele "Resmi Yazışma Usul ve Esasları" konulu eğitim düzenlendi.
Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu yaptığı değerlendirmede Genel Müdürlüğümüzün emirleri doğrultusunda personelimizin mesleki gelişimini artırmaya yönelik kurum içi eğitimlerine devam edildiği belirterek, “ Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Uzaktan Eğitim Kapısı üzerinden Resmi Yazışma Usul ve Esasları eğitimde edinilen bilgi ve kazanımların bürolarda görev yapan personele aktarılmasının yanı sıra iletişim becerisini yükseltmek ve saygılı dil kullanımını geliştiriyoruz.” dedi.
Eğitiminde, “Resmi Yazışmada Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”, “Elektronik Belge Yönetimi”, “Resmi Yazışma Ortamları”, “Nüsha Sayısı”, “Boyut ve Yazı Tipi” , “Başlık ve Logo, “Sayı, Tarih, Konu, Muhatap, İmza ve Türleri, Yetki Devri, İmza Devri” ,” Türkçe, Bürokrasi Dili, Kurumlarda Yazışma ve Raporlama”, “Yazının Konusu ve Amacı”, “Yazışmalarda Anlatım Bozuklukları”, “İyi Anlatım Özellikleri”, “Saygılı Dil Kullanmak”, “Orantılı Kısalık’ gibi konular ayrıntılı olarak ele alındı.
Eğitime Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu, Bölge Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürleri ile teknik ve idari personel katıldı. Eğitimlerin diğer İşletme Müdürlüklerimizde devam edeceği ifade edildi.

Kaynak: Bülten