Avrupa'da ülkemizi ve Zonguldak'ı temsil edecekler! Avrupa'da ülkemizi ve Zonguldak'ı temsil edecekler!

Zonguldak Kömürspor’un küme düşmesine neden olan şaibeli Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçı ile ilgili TFF Etik Kurulu’nun bir türlü kararını vererek açıklama yapamaması nedeniyle Zonguldak Kömürspor “Adil ve hızlı karar istiyoruz” sloganı adı altında 26 Mayıs Pazar günü saat 15.00’de Madenci Anıtı önünden Dedeman Otel Kavşağı’na kadar yürüyüş gerçekleştirecek.  
Zonguldak Kömürspor Basın Sözcüsü Şükrü Öztürk ise bu yürüyüşe ise Belediye Başkanları, Milletvekili, Siyasi Parti, İl Başkanları, Sivil toplum örgütleri ve tüm Zonguldak’ı davet etti. 
Konu hakkında sosyal medya hesabından açıklama yapan Şükrü Öztürk şu ifadelere yer verdi: “Bu bir futbol takımının mücadelesi değil şehrin onuru şerefi ve haklarının savunulması mücadelesidir.
26 Mayıs Pazar günü saat 15.00’de madenci anıtında bu şehri seven ünvânı ne olursa olsun ( Bld Başkanları, Milletvekili, Siyasi Parti, İl Başkanları, Sivil toplum örgütleri) herkesi bu şehrin haklı davasında birlik olmaya çağırıyoruz.
Bir şenlik havasında geçecek olan yürüyüşümüzün kimseyi hedef almadan kimseye kötü söz söylemeden bu konuda bir an önce kararın verilmesi ve emekçi madenci şehrimizin istediği zaman nasıl birlik olduğunu göstermek amacıyla yapıldığını tüm ülkeye göstermek için haydi Zonguldak haydi tüm İlçeler bir bütündür Zonguldak.”dedi.

Haber: Selçuk KOÇAKLI

Editör: Bilge ÖZKUL