Kamu Emekçileri Sendikalar Konfederasyonu (KESK) bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Zonguldak Şubesi Üyelerine birlik ve beraberlik kahvaltısı düzenledi.

Baba ile Babalar Günü mesajı Baba ile Babalar Günü mesajı

TMMOB Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Şubesi Lokali nde düzenlenen kahvaltıya çok sayıda sendika üyesi birlikte kahvaltı yaparak birlik ve beraberlik mesajları verdiler.

TÜRKMEN: HASTANELERDE MOBBİNG UYGULANIYOR

Yoksulluk sınırı üzerinde temel ücret almak istediklerini ve hastanelerde Mobbinggördüklerini ifade eden  Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Başkanı Gülçin Türkmen, “Kavaltı etkinliğimiz SES’in dayanışmasını güçlenmek adına burada bulunan bütün arkadaşlarımıza öncelikle ben çok teşekkür ediyorum. SES sağlıkçıların sesini duyurmaya her zaman devam edecek ve bütün arkadaşlarımızın bir telefon kadar uzağında olduğumuzu belirtmek isteriz. Dayanışma, birlik, beraberlik amacıyla Bu kahvaltıyı organize ettik. Hastanelerde çalışan sağlık ve sosyal emekçisi arkadaşlarımızı, Aile Sosyal Politikalarda çalışan sağlık ve sosyal hizmet emekçisi arkadaşlarımızın hepsini dayanışmaya, büyütmeye çağırıyoruz. SES’le örgütlenelim. Bizim sağlıkta ciddi anlamda mobbing, angarya çalışma, personel eksikliği, iş sistem sorunlarımız çok fazla. Son süreçlerde sağlık ve şiddet vakalarının da çok fazla arttığını görüyoruz. En son Uzun Mehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi’nde yaşanan olay sonrasında çok ciddi sorunlar yaşanıyor. Yine birçok hastanede sağlıkçılara ciddi Mobbing uygulandığını

duyuyoruz. Özlük haklarımızla ilgili çok fazla sorunlarımız oluyor. Yoksulluk sınırı üzerinde temel ücret hak ettiğimizi ve bunu istiyoruz” dedi.

Haber Merkezi

Editör: Selçuk Koçaklı