İsrail’in Gazze’ye yaptığı soykırımı protesto etmek ve İsrailli yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunmak için Zonguldak Adliyesi önünde Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol önderliğinde toplanan, Saadet Partililer basın açıklaması yaptı. 
Başkan Erol, konuşmasında Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın yıllarca anlattığı, Büyük İsrail Projesi, Büyük Ortadoğu Projesi, Arzı- Mevud, Fırat ve Nil arasındaki toprakların Yahudi ırkının eline geçirilmesi ve büyük İsrail'in kurulması projesinin tıkır tıkır işlediğini ifade etti. 
Erol konuşmasında; “Peki, buradaki son noktada geldiğimizde, ‘Hoca Hikaye mi anlatıyor' diyenler, bir kulağından girip bir kulağından çıkanlar bugün Irak'ta müstakil bir devlet yok. Suriye'de müstakil bir devret yok. Libya'da müstakil bir devlet yok ve bugün Filistin'de maalesef Filistinlilere ait bir toprak yok. Gazze’liler göçe zorlanıyor. Gerçek hedef İran'ın arkasından Türkiye! Büyük Orta Doğu Projesidir. Biz muhalefetiz ne yapıyoruz. Basın açıklaması yapıyoruz. Kınıyoruz, kermes yapıyoruz. Peki devletin yetkilileri ne yapıyor? Bu soruyu sormamız lazım. Bizim orada bebeleri katleden çocukları öldüren yaşlıları katleden ve o insanları göçe zorlayan yetkililer hakkında bugün Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunacağız. Türk Ceza Kanunun bu ceza kanunu ile ilgili maddelerinde evrensel yargılama diye bir husus var. Türk Adalet Bakanı isterse bu yargılamanın önünü açabilir. Netenyahu denilen İsrail sözde devletinin aslında terörist örgütün İsrail diye bir devleti zaten biz tanımıyoruz. Terörist örgütün yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Birçok konunun da altını çizmek istiyorum ve dikkatlerinize sunmak istiyorum. Türkiye'de yaşayan ırk vatandaşı olan ve aynı zamanda İsrail vatandaşı olan Türkiye'de ticaret yapan Türkiye'de ikamet eden iş adamları var. Bunlar da gitmişler İsrail ordusuna başvurmuşlar ve şu anda İsrail ile beraber Müslüman katline devam ediyorlar. İlgili suç duyurusunda tam 5 sayfalık bir dilekçemiz var. O T.C vatandaşlar hakkında da suç duyurusunda bulunuyoruz. Sizlerden ricam bu söylediklerimi Zonguldak halkına harfi harfine duyurmanızdır. Bizlerin yanında olan ve katılım sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum. Esselamın Aleyküm” diyerek konuşmasını tamamladı. 
Basın açıklamasına katılan Elmas Halim isimli Filistinli bir kadın, Gazze'de bulunan oğlu Muhammet ve 4 torunundan haber alamadığı için Kelime-i Şahadet getirerek ağladı.
Oğlu ve torunlarından uzun bir süredir haber alamadığını belirten Filistinli kadın, orada bulunan kadınlara sarılarak ve Filistin bayrağını açarak ağladı.
Haber: Burcu SAK

İl genç girişimcilerden Demir'e ziyaret İl genç girişimcilerden Demir'e ziyaret