Zonguldak'ın Devrek İlçesine bağlı Çaydeğirmeni Beldesi'nde yaşayan Gençler ve U23 Dünya Avrupa Şampiyonu olan  Milli sporcu Sude Nur Basancı, ilk kez katıldığı Muaythai Elite Bayanlar Türkiye Şampiyonası'na ikinci oldu.  
18 yaşında olmasına rağmen, kendisinden büyük ve tecrübeli rakipleriyle mücadele eden Sude Nur Basancı, Muaythai Elite Bayanlar A Class 57 kg kategorisinde Türkiye ikicincisi oldu ve Türkiye Muaythai Süper Ligi'nde yarışma hakkı elde etti.  
Muaythai Milli Takım Antrenörü Cemal Kocabaş, sosyal medya hesabından Milli sporcusu Sude Nur Basancı’yı tebrik ederek şunları söyledi: “ Sporcum ile ne kadar gurur duysam azdır. 1 hafta önce Rusya’da dünyada çok önemli olan bir profesyonel organizasyon da mücadele edip ayağımızın tozu ile gelip çok  zorlu bir Türkiye Şampiyonasında rakiplerini bir bir eleyerek  finalde tecrübeli rakibi ile çok iyi mücadele edip ikinci oldu.   Ve Muaythai Süper Lig’inde en iyiler ile mücadele etmeye hak kazandı. Teşekkürler ederiz başarılarımız  daim olsun.”dedi
Haber: Selçuk KOÇAKLI

Dünya Kupası 3'üncüsü oldu.. Zonguldak'ı gururlandırdı!.. Dünya Kupası 3'üncüsü oldu.. Zonguldak'ı gururlandırdı!..