Başkan’dan ince eleştiri:  EN İYİ TEMİZLİK KİRLETMEMEKTİR Başkan’dan ince eleştiri:  EN İYİ TEMİZLİK KİRLETMEMEKTİR

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanununun 30. maddesine istinaden onay kapsamında olan Süt ve Süt Ürünleri faaliyeti gösteren işletmecilere yönelik İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi personelleri tarafından değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Gıda Yem Şube Müdürü Can Parim'in de katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantıda işletmecilere Gıda Hijyeni Yönetmeliği, Hayvansal Gıdalar İçin Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği kapsamında gerekli hijyen esasları, gıda işletmelerine ait özel hijyen gereklilikleri, personel hijyeni, işletme hijyeni, gıda maddelerinin depolama ve muhafazası, gıdaların hazırlanması ve işlenmesi, gıda ürünlerinin etiketlenmesi ve mevzuata uyması gereken konularda bilgilendirme yapıldı.
Onay kapsamındaki süt ve süt ürünleri üreten onaylı işletme sahipleri ve çalıştırılması zorunlu personelleri ile düzenlenen toplantıda HACCP sistemi konusundaki eksiklikleri nasıl düzeltileceği ve ne şekilde sürdürülmesi gerektiği anlatılmış olup, ilimizde üretimde kaliteyi artırarak güvenilir gıda arzının sağlanması, tüketici sağlığını korumak ve güvenilir gıdaya erişimi sağlamak amaçlandığı belirtildi.

Kaynak: Haber Merkezi