Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, Muharrem Aydın ve Suat Satılmış ‘Alaplı Emniyet Müdürlüğü’ne gideceğiz’ diye çağırdıkları ticari taksi sürücüsü Mehmet Oğuz’u (45) emniyete, ardından Alaplı ve Ereğli Devlet Hastanelerine yönlendirdi. Emniyetteki ifadelerinin ardından kırsal alana götürdükleri taksiciyi darp edip ödeme yaptıkları 2 bin 900 lirasını da gasp etti. Ormana kaçarak kurtulan Mehmet Oğuz’u gasp eden 2 kişi tutuklandı. Şoförlükle geçimini sağlayan Mehmet Oğuz, “Şahıslarla sabaha kadar ilgilendim. Ereğli'de merkeze döndükten sonra beni salmadılar. Alkol alıp Osmantepe’ye çıkarttılar. Orada beni darp edip o akşam bana ödedikleri taksi parasını geri aldılar. Ellerinden kaçarak kurtuldum.” dedi.
 
Olay, 13 Haziran’da Ereğli Kışla Mahallesi Osmantepe mevkiinde meydana geldi. İddiaya göre Alaplı ilçesinde kavgaya karışan Muharrem Aydın ile Suat Satılmış, sabaha karşı Ereğli’den Alaplı Emniyet Müdürlüğüne gitmek için taksi çağırdı. 67 T 5003 plakalı taksi sürücüsü Mehmet Oğuz, 2 kişiyi alarak önce emniyete daha sonra Alaplı Devlet Hastanesine götürdü. Buradan darp raporu için Ereğli Devlet Hastanesi’ne sevk edilen 2 kişiyi taşımaya devam eden Mehmet Oğuz, hastanenin ardından müşterileri alkol içmek istediği için Osmantepe mevkiinde kırsal alana gitti. Saat 10.30 sıralarında müşterileri, darp ettikleri Mehmet Oğuz’a  verdikleri 2 bin 900 lira taksi parasını da gasp etti. Saldırganların dalgınlığından faydalanıp ormana kaçan Oğuz, polis ekiplerinden yardım istedi. Önce Aydın’ı yakalayan ekipler daha sonra firari Satılmış’ı da yakaladı. Adliyeye sevk edilen 2 kişi, tutuklandı. 

Körpeoğlu’nda su sıkıntısı Körpeoğlu’nda su sıkıntısı

‘ŞAHISLARLA SABAHA KADAR İLGİLENDİM’
Yaşadığı saldırı anlarını anlatan taksici Mehmet Oğuz “Şoförlükle geçiniyorum. Şahıslar Alaplı'da bir olaya karışmışlar. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü önünden aldım. Alaplı Emniyet’e götürdüm. Darptan dolayı Alaplı emniyeti bunları Alaplı Devlet Hastanesi'ne sevk etti. Oradan Ereğli devlet Hastanesi'ne sevk oldular. Şahıslarla beraber Ereğli Devlet Hastanesi'ne geldim. Şahıslarla sabaha kadar ilgilendim. İlgilendikten sonra tekrar bunları Alaplı Emniyetine götürüyordum. Alaplı Emniyetine ifade verdikten sonra Ereğli’ye döndüm. Ereğli'de merkeze döndükten sonra beni salmadılar. Alkol alıp Osmantepe’ye çıkarttılar. Orada beni darp edip o akşam bana ödedikleri taksi parasını geri aldılar. Ellerinden kaçarak kurtuldum. Arabamı da orada olay yerinde bıraktım. Ondan sonra patronumu mal sahibini aradım. Sonrasında polis ekipleri ile beraber gelip beni olay yerinden alıp karakola getirdiler. Şu anda da şikâyetim hala devam etmekte” dedi.
Mehmet Oğuz’un mesai arkadaşları da kendisine geçmiş olsun dileklerini iletirken, bir daha böyle şeylerin yaşanmamasını temennisinde bulundular.

Editör: BBG Begüm