Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), temsilcimiz Zonguldak Kömürspor’un yer alıp almayacağı TFF 3. Lig'deki sezon planlamasını açıkladı. 2024-2025 sezonu 8 Eylül'de başlayacak.  

Süper ligi hak ediyor Süper ligi hak ediyor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Yönetim Kurulu, 2024-2025 Sezonu TFF 3. Lig sezon planlamasını belirledi. Buna göre TFF 3. Ligde sezon 8 Eylül 2024 tarihinde başlayacak ve ilk yarı 15 Aralık 2024 tarihinde sona erecek. Ligin ikinci yarısı 19 Ocak 2025 tarihinde başlayacak ve TFF 3. Ligde normal sezon 26 Mayıs 2025 Cumartesi günü tamamlanacak. 2024 - 2025 sezonunda ligin 26. hafta müsabakaları da hafta içi oynanacak. 

Bilindiği gibi şut bile atılmadan 0-0 berabere biten şaibeli 
Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçı sonrasında Zonguldak Kömürspor küme düşmüştü. Ankaraspor play-off’a yükselirken, Nazilli Belediyespor’da ligde kalmıştı. 
Yaşanan bu olay sonrasında CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz bu maçla ilgili harekete geçerek maçın şaibeli olduğunu ve TFF’nin bu maçla ilgili inceleme başlatması gerektiğini söylemişti. 
Yavuzyılmaz’ın bu açıklaması sonrasında Zonguldak Kömürspor’da TFF’ye şikayette bulunurken, şaibeli maç ülke gündemine de bomba gibi düşmüştü. 
Şaibeli maçla ilgili şikâyetlerin devam etmesi nedeniyle TFF maçla ilgili inceleme başlatmıştı. 
TFF şaibeli maçla ilgili dosyayı Hukuk Kurulu’na gönderdi.  Hukuk Kurulu ise araştırma sonrasında dosyayı Etik Kurulu’na gönderdi. 
Ancak Etik Kurulu ise şaibeli maçla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.  
Etik Kurulu henüz bir açıklama yapmaması ise Zonguldak ve ülke gündemimin tepkisini almaya devam ediyor.  
Zonguldak Kömürspor’un 3. Lig’de mi yoksa 2. Lig’de mi? mücadele edeceği ise Etik Kurulu’nun yapacağı açıklama sonrasında belli olacak. 
Herşey Etik Kurulu’na bağlı. 
Haber: Selçuk Koçaklı

Editör: Selçuk Koçaklı