Zonguldak Kömürspor Basın Sözcüsü Şükrü Öztürk, TFF'nin ligleri tescil etmesi ve ardından ise Kırmızı -lacivertli takımın resmen küme düşmesi nedeniyle sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

ZONGULDAK ŞAMPİYONU GÖZTEPE! ZONGULDAK ŞAMPİYONU GÖZTEPE!

Öztürk,  "Adeletiniz batsın, burası Türkiye dedirttiniz, TFF şike serbest dedi" diyerek TFF'ye ateş püskürdü.

Bilindiği gibi şut bile atılmadan 0-0 berabere biten şaibeli Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçı sonrasında Zonguldak Kömürspor küme düşmüş, Ankaraspor play-off'a Nazilli Belediyespor'da Lig'de kalmıştı.

Bu şaibeli maç nedeniyle Zonguldak ve ülke gündemi ayağa kalkmış,yok artık dedirten bir maç olmuştu. Ve Zonguldak Kömürspor'da TFF'ye şikayette bulunmuştu.

Zonguldak ve ülke gündemi şaibeli maç nedeniyle TFF'nin Ankaraspor ve Nazilli Belediyespor'u kesin küme düşürmesi bekleniyordu.

Ancak TFF, ne yazık oralı bile olmadan iki takımı düşürmesi gerekirken, Zonguldak Kömürspor'u düşürdü.

TFF'nin bu kararı sonrasında ise Zonguldak Kömürspor Basın Sözcüsü Şükrü Öztürk'te açtı ağzını yumdu gözünü.

Adeletiniz batsın diyen Şükrü Öztürk şu ifadelere verdi:"Adeletiniz batsın. Burası Türkiye dedirttiniz. Şimdi bu maçı CAS'a taşısak vatan haini oluruz. Ülkeyi yabancılara şikayet etmiş oluruz.

TFF Etik Kurulu rezilsiniz, sizden bu beklenir. Seneye 4 maç belirleyip hepsini anlaşıp uzlaşı içinde bitirip bahise yüksek paralar basıp eşe dosta para kazandırmak gerekiyor. TFF şike sertest dedi."
Haber: Selçuk Koçaklı

Editör: Bilge ÖZKUL