Bugün saat 15.00'da İstanbul'da gerçekleştirilen Türkiye Basketbol Federasyonu Kadınlar Süper Lig (TKBL) Lig Kurulu toplantısına 
TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, yönetimi, Zonguldak Basket 67 Kulüp Başkanı Kanat Tan, Fenerbahçe, Galatasaray Beşiktaş ve diğer kulüplerin temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.
Zonguldak Basket 67 Kulüp Başkanı Kanat Tan sosyal medya hesabından toplantı hakkında açıklama yaparken, TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu'nun da  Zonguldak'a selamlarını iletti.
Başkan Kanat Tan'ın açıklaması şu şekilde:"Tarihte ilk defa Zonguldakspor olarak Kadınlar Basketbol  Süper ligi toplantısında  bulunduk. Karadeniz bölgesi tek takımı olmak gurur verici.  


Türkiye Basketbol Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu bey Zonguldak halkına çok selamı var.  
Sezon içinde Emeğin başkentine davet ettik ve sözünü aldık.
Bugün için en önemli gelişme ilk kez olacak Kadınlar Süper liginde maçlar TRT televizyonunda canlı olarak sezon boyunca verilecek , anlaşma sağlanmış. 
Bundan sonra şanlı taraftarımız tüm Türkiye görecek. 

Hakem 90+3'de maçı tatil etti ortalık karıştı! Hakem 90+3'de maçı tatil etti ortalık karıştı!


3 büyük takım ve biz deplasman seyirci yasağı kalkması için olumlu oy kullandık.  İstişare edilecek. Galatasaray takımı idari sorumlusu ve A mili takım eski kaptanı Işıl hanımda tüm Zonguldak halkına çok selamı var. 
Bu sezonda 4 yabancı ile oynanacak …
Bu sezon ayrıca 14 takımlı ligde 4 takım küme düşecek. İşimiz hiç kolay olmayacak. Gelecek sezon Avrupa da olduğu gibi 12 takım ile oynanacak.
Söz sırası Zonguldak kamuoyunda artık. Şimdi destek zamanı." dedi
Haber: Selçuk Koçaklı