Seçimden önce sürekli ‘tasarruf’ kelimesini telaffuz eden Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem, seçilir seçilmez ilk iş olarak, seçim döneminde kendisine grafik tasarım ve sosyal medya konusunda yardımcı olan karı-kocayı işe almıştı.
SAHADALAR!
Tahsin Erdem’in çocuklarının arkadaşları olduğu iddia edilen karı-kocanın, Erdem tarafından Zonguldak Belediyesi’nde işe alındıkları ortaya çıkmıştı.
Sürekli, belediyenin bir önceki dönemden kalan borçlarını öne süren ve belediyenin borçlarını afiş yaptırıp belediye binasına asan Tahsin Erdem’in ‘tasarruf tedbiri’ olarak çocuklarının arkadaşlarını işe alması büyük tepki ile karşılanmıştı.
Tahsin Erdem, Zonguldak’ın kurtuluşunun 103’üncü yıl dönümünde Hükümet Konağı önünde konuşma yaptı. Tahsin Erdem’i Zonguldaklı gazeteciler büyük bir dikkatle takip ederken objektiflere iki kişi yansıdı.
Bu iki kişi Tahsin Erdem’in, Zonguldak’ta işsiz gezen birçok vasıflı genç varken işe aldığı ‘çocuklarının arkadaşları’ karı kocadan başkası değildi.
Zonguldak Belediyesi’nin hali hazırda basın danışmanı bulunuyor. Tahsin Erdem’in söz konusu konuşmasının Belediye kadrosunda görev alan 3 kişi tarafından takip edilmesi, sürekli ‘tasarruftan ve israftan’ dem vuran bir Belediye Başkanı için manidar bulundu.
ÇÖP TOPLAYAMIYOR
Son günlerde Zonguldak Belediyesi’nin, kentin en işlek yerlerinde çöpleri toplayamaması eleştiri konusu. Durumdan mağdur çoğu vatandaş tepkilerini dile getiriyor. Zonguldak’ta bu denli tepkiler çoğalırken, Tahsin Erdem’in ‘Basın kadrosunu güçlendirmek yerine’ çöple alakalı birimlerini güçlendirmesi bekleniyor.

A S D A5 S D45 A D A5 D0 A S

Kavrulacağız... 11.00 ila 16.00 arasında sokağa çıkmayın Kavrulacağız... 11.00 ila 16.00 arasında sokağa çıkmayın

Muhabir: Eren AŞKAR